Brabec je zpět v české lize. Exsparťanského kapitána ulovila Plzeň a hostování plánuje přetavit v trvalý transfer

Brabec je zpět v české lize. Exsparťanského kapitána ulovila Plzeň a hostování plánuje přetavit v trvalý transfer

Protože se v Česku zavírá přestupové okno až 22. února, ještě stále jde směle posilovat, čehož tento týden neváhal využít ani úřadující šampion ze západočeských Štruncových sadů.

Defenzivní řady Viktorie rozšíří šestadvacetiletý odchovanec Saprty Jakub Brabec, jenž přichází z belgického Genku na půlroční hostování s opcí na trvalý přestup.

"Vzhledem k současné situaci, kdy máme v obraně několik absencí, bylo pro nás dotažení tohoto transferu jednou z priorit. Jsme rádi, že jsme do našeho kádru získali hráče, který má kvalitu i velké zkušenosti. Jsem přesvědčený, že jeho adaptace i vzhledem ke zkušenostem nebude dlouho trvat. Pevně doufám, že si vše sedne a bude to výhodné pro všechny zúčastněné a hostování v létě přetavíme v transfer," liboval si na webu fcviktoria.cz generální manažer Adolf Šádek.

Člen širšího kádru české reprezentace s minulostí ve Viktorii Žižkov či Brně strávil podzim v tureckém Rizesporu a jeho příchod do Doosan arény je minimálně překvapivý. "Byla to taková rychlejší akce. Ve středu jsem přiletěl z Turecka, kde se to vše dořešilo. Plzeň je špičkový klub a každoročně hraje o poháry a o titul. Toho se chci účastnit, chci pomoci Plzni a zasáhnout do co nejvíce utkání, čímž bych se mohl i poprat o reprezentaci," uvedl nový spoluhráč Hejdy, Pernicy, Hubníka a spol., který si vybral číslo 22.

A neobává se reakce sparťanských fanoušků? "Sparta měla dvě přestupové období, kdy mě získat mohla, zřejmě nechtěla. Jak se zdá, je to pro mě nová etapa," uvedl na webu sport.cz střední obránce.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.