West Ham se může vrátit k Hrošovskému za pár měsíců. Pellegriniho Kladiváři ovšem nejsou jedinou variantou...

Šestadvacetiletý slovenský reprezentant se třemi českými tituly v kapse Patrik Hrošovský před pár týdny přiznal, že je ve věku, kdy by už rád okusil nějakou z nejlepších evropských soutěží.

West Ham se může vrátit k Hrošovskému za pár měsíců. Pellegriniho Kladiváři ovšem nejsou jedinou variantou...

V zimním transferovém okně se hojně psalo o zájmu Manuela Pellegriniho a jeho West Hamu United. Nemohli by se londýnští Kladiváři vrátit ke svěřenci Palva Vrby s tržní cenovkou 4,5 milionu liber také v nejbližším letním termínu?

"I díky reprezentaci a plzeňské účasti v Lize mistrů má dnes již mezinárodní renomé, takže můžeme říct, že pracujeme na evropských trzích s tím, že Patrik patří mezi největší osobnosti české ligy. Naším i Patrikovým cílem je se posunout do těch nejlepších soutěží, a pro Patrika je anglická liga na špičce priorit. Konkrétně u West Hamu je Patrik pečlivě sledován a přes jaro dále bude a doufáme, že třeba v létě přijde ta pravá nabídka a možnost se právě do West Hamu posunout. U West Hamu zájem je a byl, dokonce koncem ledna došlo k učinění seriózní cenové nabídky, ale jak Plzeň, tak i my s Patrikem jsme usoudili, že není dobré přestupovat v půlce sezóny, kde je soutěž rozehraná, protože je zde v Plzni ještě rozdělaná práce. To samé nám potvrdil i West Ham, že trenér Pellegrini nerad zasahuje do kádru uprostřed sezóny a že u něj je zvykem dělat přestavbu týmu na konci sezóny před novým ročníkem. West Ham je tedy stále tématem, ke kterému se chceme vrátit v létě," pronesli jeho agenti - bratři Zíkové - na serveru ruik.cz.

Bývalý středopolař Sokolova, Ústí či Znojma, jenž v aktuálním ročníku Fortuna:ligy naskočil do všech dvaadvaceti odehraných duelů, by však nemusel skončit pouze v aktuálně desátém týmu nejvyšší anglické soutěže, ve kterém naleznete na soupisce známá esa jako Nasri, Felipe Anderson, Zabaleta, Wilshere, Yarmolenko, Lucas Pérez, Chichartio, Arnautovič či Carroll. "Samozřejmě West Ham není jediná varianta, pracujeme i na jiných možnostech, takže je velmi pravděpodobné, že i Patrik v létě změní působiště a přestoupí do jiného klubu. Věříme, že ten čas přijde v pravý moment," doplnili synové známého manažera Pavla Zíky, jejichž vyjádření si lze přečíst na portálu ruik.cz.