Spokojený Horňák: Kluci teď hrají od srdce, je na nich znát, že chtějí zápasy vyhrávat

Spokojený Horňák: Kluci teď hrají od srdce, je na nich znát, že chtějí zápasy vyhrávat

Pakliže Sparta ve druhém duelu nadstavbové části zdolá Liberec, který však naposledy obral o dva body vedoucí Slavii, v dobíhající Fortuna:lize si zajistí konečnou bronzovou pozici.

Proti podještědskému celku by měl na plochu vyběhnout také záložník Martin Hašek. "Jsem rád, že teď hraju, protože to samozřejmě chci, baví mě to. Pokud bych měl hodnotit svoje výkony, je to složitější. Mám radost z toho, jak jsem hrál, ale zároveň vím, že tam byla spousta věcí, které by šlo zlepšit. Doufám, že to bude mít vzestupnou tendenci," pronesl na webu sparta.cz bývalý středopolař Bohemians 1905.

Pod Michalem Horňákem má letenské "S" dvě výhry a přesvědčivé skóre 6:0. "V posledních dvou zápasech jsme udrželi nulu, ale mělo to odlišné důvody. Opavu jsme do ničeho nepustili a nula byla logickým vyústěním toho, jak to na hřišti vypadalo. S Baníkem bylo to, že jsme nedostali gól, spíš kombinací Hečova skvělého výkonu, štěstí a nedokonalosti Ostravanů v zakončení. Ale samozřejmě, jsme za dvě čistá konta rádi, řekl bych, že podíl na tom má i to, že teď hrajeme víc přímočaře," pokračovala na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele zimní posila nejslavnější tuzemské značky.

Se svým kolegou ze záložní řady neměl problém souhlasit ani pravý bek Ondřej Zahustel. "Pro tým je hrozně důležité, když se podaří vyhrát s čistým kontem a dvakrát takovým rozdílem. Dodává nám to sílu, snad to v sobotu potvrdíme. Naše hra se v některých fázích zjednodušila, nemáme tolik zbytečných ztrát a soupeř nás nemůže trestat. Je jasné, že když vyhrajeme, skončíme třetí, což nám může pomoct v duelech s Plzní a se Slavií. Budeme uvolněnější, budeme vědět, že v tabulce nejde o nic. A tím pádem se budeme moct s čistou hlavou postavit našim největším rivalům," pochvaloval si rychlonohý exboleslavský univerzál, jehož pohled na věc nabídly stránky sparta.cz.

A jak vše vidí před víkendem jejich nadřízený, který je zatím v nové funkci stoprocentní? "Chtěli bychom navázat na výsledkově úspěšný duel s Baníkem Ostrava. Chceme to ovšem zvládnout nejen výsledkově, ale také herně. Kluci teď hrají od srdce, je na nich znát, že chtějí zápasy vyhrávat. Liberec prokázal své kvality nejen proti Slavii v minulém kole, ale v průběhu celého jara. Je to kvalitní a bojovné mužstvo s velkým srdcem. Mají dobré hráče, hodně sparťanů. Ale chceme vyhrát, bez ohledu na soupeře," uzavřel dočasný nástupce Zdeňka Ščasného, jehož slova publikoval web sparta.cz.