Na Old Trafford už ví, kým nahradí Pogbu

Manchester United čeká bouřlivé léto. Poté, co se klubu nepodařilo probojovat se mezi čtyři nejlepší týmy v Anglii a má jistotu, že příští sezonu Ligy mistrů tak bude bez něj, se dá očekávat celá řada změn v hráčském kádru. Velkým oslabením bude plánovaný odchod Paula Pogby, jenž se netají přáním zamířit do Realu Madrid. Kdo by ale mohl francouzského reprezentanta nahradit? Deník L´Equipe má jasno. Místo něj se v kabině Old Trafford usadí jeho spoluhráč z reprezentace Adrien Rabiot.

Na Old Trafford už ví, kým nahradí Pogbu

Pogba se do Manchesteru vrátil z Juventusu Turín v roce 2016 jako tehdy nejdražší hráč světa. Toto prvenství mu sice dlouho nevydrželo, ale i tak. S rudými ďábly vyhrál pod José Mourinhem Evropskou Ligu a v letošní sezoně si tak mohl zahrát Ligu mistrů. V té další už ale bode bohatý klub chybět. A to bude trnem celé řadě hráčů. Přeci jen nejprestižnější soutěž starého kontinentu je velké lákadlo.

Statisticky má za sebou Pogba nejlepší sezonu na Old Trafford, když dal 15 branek a dalších devět připravil. Vděčí za to především období po výměně trenéra, když Portugalce u kormidla nahradil Ole Gunnar Solskjaer. Vítězné kouzlo bohužel klubu nevydrželo do konce sezony, takže kýžená účast v TOP 4 se nakonec nekonala, byť to měli Red devils slušně rozjeté. Nakonec tak došlo na Mourinhova slova, který tvrdil, že by byl zázrak, pokud by se United dostali mezi čtyři nejlepší týmy. Nebylo tomu tak daleko…

Kdo převezme tvůrčí taktovku po Pogbovi? Měl by to být Adrien Rabiot, kterému v létě skončí smlouva v PSG a bude se moci přesunout jako volný hráč. V této sezoně nastoupil pouze ke 14 zápasům, a to ještě na podzim, než si svým rozhodnutím nepodepsat novou smlouvu definitivně rozhněval vedení klubu, které ho odstavilo.