Krob neodešel do Karviné kvůli penězům, Straka prý také netrénuje za 70 tisíc. V jakých relacích to hráči žijí?

Krob neodešel do Karviné kvůli penězům, Straka prý také netrénuje za 70 tisíc. V jakých relacích to hráči žijí?
KOMENTÁŘ

Když jsem četl na serveru isport.cz rozhovor s dvaatřicetiletým teplickým obráncem Janem Krobem, který byl po sezoně 2018/2019 přeřazen do béčka a přesto odmítl nabídku karvinského trenéra Františka Straky kvůli „malým penězům“, okamžitě jsem si vzpomněl na patnáct let starý policejní odposlech žižkovského bosse Ivana Horníka s tehdejším asistentem rozhodčího Jiřím Vodičkou.

 „Bylo tam tři sta jablek (čti tři sta tisíc korun) a Luboš (Puček) tvrdil, jako že nic moc?! To teda nevím, v jakýchto vy, rozhodčí, žijete relacích?!“ To se týkalo jednoho příbramského zápasu a známé scénky o tom, zda to „byly peníze Jardy, nebo Ivana.“

Manželka by se zbláznila

Jak napsal isport.cz, v Teplicích vypadl Jan Krob ze základní sestavy, šéfové ho přeřadili do béčka. Byť má v klubu ještě dva roky smlouvu. Zajímala se o něho Karviná, ale podle trenéra Františka Straky se zkušenému obránci do týmu daleko od domova moc nechtělo. Kroba Strakovo vyjádření zarazilo. A rozhodl se v rozhovoru pro iSport.cz nabídnout svůj pohled.

Telefonoval jsem si s Františkem Strakou, já jsem měl zájem jít do Karviné. Ale mám nějakou smlouvu v Teplicích, mám tam nějaké peníze. Říkal jsem panu Strakovi, že si vážím nabídky Karviné, ale mám nějakou cenu. Když mi podmínky splní, půjdu do Karviné velice rád. Bohužel jsme se nedohodli finančně. Že se domluví Karviná s Teplicemi a ony mě pustí, ještě neznamená, že je něco podepsaného. Hráč musí souhlasit. Vysvětloval jsem panu Strakovi, že mám dvě malé děti, je mi dvaatřicet let a nemůžu jít s penězi dolů. Do telefonu mi říkal, že tohle naprosto chápe a doufá, že se s panem Vlkem (sportovní ředitel Karviné) domluvím. Bohužel finanční nároky byly docela hodně rozdílné. Kdyby mi bylo třiadvacet a byl bez rodiny, šel bych hned. Ale musel jsem koukat taky na finanční stránku. Karviná je daleko, muselo by to být zaplacené. Bohužel jsme se nedostali na podmínky, co jsem chtěl já a tím to skončilo. Ale nebylo to tak, že bych do Karviné nechtěl. Proto mě výrok pana Straky mrzí,“ říká Jan Krob.

„Musel jsem si říct o částku, aby se mi to vyplatilo a neměl míň peněz než v Teplicích. Je to 400 kiláků z baráku, Karviná je skoro Polsko, proto jsem si řekl o peníze trošku vyšší. Protože to už je skoro zahraniční angažmá. S dvěma dětmi, rok a půl starými dvojčaty, by se manželka sama zbláznila. Proto mě mrzí od pana Straky, že to nepochopili. Spíš myslím, že to od něj byl nešťastný výrok, ale musím se lehce bránit. Ve dvaatřiceti se dívám i na to, že živím rodinu a cestování s rodinou není něco jednoduchého. Nemohl jsem to přijmout, když jsme se nedohodli na penězích.Nějaké prémie jsme se domluvili, ale řešil se základní plat a lišilo se to docela dost. Nebudu říkat kolik. Ale pan Straka tam taky určitě nešel dělat trenéra za pár korun, když má za sebou takovou kariéru. Taky si určitě neřekl, že tam půjde trénovat za sedmdesát tisíc. Každý má svoji hodnotu, já si ji taky cením,“ vysvětluje Jan Krob pro isport.cz.

Ano, každý má nějakou hodnotu. Krobovi je dvaatřicet let, je v teplickém béčku a nikdo jiný než Karviná o něj zatím zájem neprojevil. Teplické béčko bude hrát ČFL, pochybuji, že tam budou stejné prémie jako v lize. Tímhle rozhovorem se zkušený fotbalista zviditelnil, ale že by si pomohl, to nevím?

A co debakl 0:8 s Mladou Boleslaví?

Připomeňme si, že tým FK Teplice už podruhé za sebou zcela vypustil jarní část sezony, skončil až desátý, nejhorší z prostřední skupiny o účast v kvalifikaci o Evropskou ligu. Kdyby Bohemians udrželi ve 30. kole své vedení na Slovácku, hráli by Tepličtí dokonce v nevyzpytatelné skupině o záchranu.

A hlavně, vzpomene si Jan Krob na úvodní zápasy play off ve skupině o 7. až 10. místo? A na slavnou domácí porážku 0:8 s Mladou Boleslaví? V tom utkání odehrál na levém okraji obrany celé utkání.

Dneska se diví, že spadl rovnou ze základní sestavy do béčka, že mezitím ani neusedl na lavičku náhradníků. Možná ale na tenhle přesun ani nebyl čas, Teplice kvůli ostudnému debaklu sezonu 2018/2019 záhy ukončily.

A vzpomínáte si, co říkal po tom debaklu teplický kapitán AdmirLjevakovič: „Před tribunou jsem říkal, že to po takovém zápase nemusí pokaždé odnést trenér. Za takový výkon beru zodpovědnost na sebe jako kapitán. Přestože jsem před měsícem podepsal smlouvu, klidně půjdu za vedením, ať mi ji ukončí. Aby přišli jiní hráči. A nemusel se pokaždé ukončovat trenér. Neměl na vybranou, postavil nejsilnější sestavu, nejzkušenější, a my mu to nevrátili. Vypadáme jak nějací… nevím, je to ostuda. Po takovém utkání si můžeme říct, že tam mohl klidně hrát nějaký dorostenec, možná by to vypadlo líp. Ale to se po zápase lehce řekne. Při respektu ke každému hráči, trenér to neměl čím oživit. Když někdo vypadne z formy, nemůže zůstat na lavičce. Musí přijít konkurence.“

Poslední dvě Ljevakovičovy věty mluví za vše.

Co by většina Čechů za 70 tisíc dala

A jak Jan Krob vlastně ví, že trenér Straka či někdo jiný by nešel pracovat za 70 tisíc korun? Slyšel jsem o jednom nejmenovaném ligovém koučovi, který za tuto částku, nebo za částku ještě menší, přivedl svůj celek s rozprodaným kádrem až do skupiny o titul.

Co by za 70 tisíc velká většina poctivých pracujících lidí v Česku dala? A to třeba nikdy nezažila pracovní debakl podobný ligovému výsledku 0:8.

Nezbývá než znovu konstatovat: „To teda nevím, v jakýchto vy, čeští ligoví fotbalisté, žijete relacích?!“