Hazard se narodil, aby hrál za Real, věří bývalý hráč Barcelony. Belgičan má za sebou debut pod Zidanem

Hazard se narodil, aby hrál za Real, věří bývalý hráč Barcelony. Belgičan má za sebou debut pod Zidanem

Eden Hazard má za sebou debut v dresu Realu Madrid. V americkém Houstonu Bílý balet podlehl Bayernu Mnichov 1:3, debutovalo hned několik hráčů včetně právě Hazarda, Joviče, Mendyho, Rodryga či Kuba. 

Hazard odehrál celý první poločas, kdy Bayern vedl 1:0 zásluhou Tolissa. Poté byl vystřídán Viniciusem, mladou nadějí Bílého baletu. Nastoupil s neobvyklým číslem 50 na zádech, to je ale zcela jistě pouze dočasné. Belgický křídelník tak uctil památku padesátého výročí prvního přistání na Měsíc. Luka Jovič si oblékl volnou osmnáctku, kterou si nejspíše i nechá, Ferland Mendy pak odehrál utkání s třiadvacítkou a Rodrygo se sedmadvacítkou. Mladý Japonec Kubo si zvolil šestadvacítku.

Tím se možná odtajnily varianty, kdo si obleče které číslo, Hazard ale padesátku zcela jistě nosit nebude. Čeká se, než odejde Mariano či Bale, kteří by mu měli uvolnit sedmičku, respektive jedenáctku. Hazard ale předvedl sympatický výkon, výsledku navzdory. Jde pouze o přípravu. La Liga začíná až skoro za měsíc.

Nejde ale jen o čísla. Bývalý hráč Lille a Chelsea si přestupem do Madridu splnil sen a má zde příležitost stát se nejlepším hráčem na světě. Cesc Fabregas, který s Hazardem strávil v Chelsea pět let, a má minulost spojenou s Barcelonou sám přiznal, že Real Madrid je pro Hazarda klub šitý namíru.

"Je to rozdílový hráč. On potřebuje Real a Real potřebuje jeho. Rád se toulá po hřišti a má hodně místa. To je v Realu možné, v Barceloně je to více o týmovosti. Proto se v Realu může prosadit více než v Barceloně. Je to hráč, který se narodil, aby oblékal dres Bílého baletu," nechal se slyšet Hazardův bývalý spoluhráč.