Nesportovní kopanec Procházky? „Pěkný“ příklad pro děti

Nesportovní kopanec Procházky? „Pěkný“ příklad pro děti
KOMENTÁŘ

Velký svátek pro celý region, do Lanžhota na Břeclavsku přijel ve středu k zápasu dalšího kola Mol Cupu ostravský Baník. Na 3200 lidí se přišlo podívat na tamní stadion Na Šlajsi na největší hvězdy prvoligového celku, jako Milan Baroš, Jan Laštůvka nebo Václav Procházka, hráče s reprezentačními zkušenostmi. Atraktivní soupeř přilákal do ochozů dospělé, starší generaci i děti.

Zkušený gólman Laštůvka nakonec zůstal celý zápas na lavičce, hvězdný kanonýr Milan Baroš dvěma brankami rozhodl o postupu Baníku do dalšího kola a dokonce útočil na hattrick. Výrazným způsobem na sebe upozornil i stoper Procházka. Bohužel v negativním slova smyslu a svým chováním rozhodně nedal dobrý příklad nastupující fotbalové generaci.

Bývalá dlouholetá opora Viktorie Plzeň v jednatřicáté minutě střetnutí úplně mimo hru nakopla protihráče Timoteje Královiče a mohla být ráda, že od hlavního rozhodčího Machálka viděla pouze žlutou kartu.

Takový nesportovní zákrok si totiž zasloužil daleko přísnější ohodnocení, což potvrdil v přímém přenosu České televize také bývalý ligový fotbalista Luboš Kalouda. „Nevím, jestli Václav Procházka ví, že tohle utkání je v televizi. A nevím, jestli v tomhle ohledu neměl rozhodčí vytáhnout i červenou kartu. Takhle nakopnout protihráče a ještě bez míče…,“ prohlásil Kalouda.

Nezbývá než doufat, že nadějní přihlížející fotbalisté si od Procházky vzali v Lanžhotě maximálně jeho podpis do sbírky a nic více. Blonďatý stoper nakonec na jihu Moravy zvládl nakonec jen pětačtyřicet minut, trenér Bohumil Páník jej už do druhé půle nenasadil. 

Procházka se obecně se svými protihráči na hřišti příliš nemaže, ostatně podle vyjádření komise rozhodčích neměl dohrát už nedávný ligový duel s pražskou Spartou. Hlavnímu sudímu Ondřeji Ginzelovi se jej však tehdy zřejmě zželelo a druhou žlutou kartu po faulu na Michala Sáčka zadákovi Baníku neukázal.

Pětatřicetiletý bek inkasoval během své kariéry v české nejvyšší soutěži už čtyři červené karty, v Lanžhotě to však nebyl zákrok, který by vyplynul ze hry, ale spíše blikanec podobný těm, jež se občas podařily Tomáši Řepkovi.