Zbrojovka se vrací za Lužánky! Odehraje Bitvu na Moravském poli, prodá patnáct tisíc lístků

Zbrojovka se vrací za Lužánky! Odehraje Bitvu na Moravském poli, prodá patnáct tisíc lístků

Stadion, jenž má na svědomí největší návštěvnosti v historii ligy, se vrací. Brněnský svatostánek Za lužánkami za měsíc, ve čtvrtek 10. října, opět uvidí fotbal. V exhibičním utkání zde domácí Zbrojovka Brno vyzve Sigmu Olomouc. Organizátoři zápas nazývají jako Bitvu na Moravském poli.

Brněnský fotbalový klub, současně hrající pod názvem FC Zbrojovka brno, má většinu své historie spojenou právě s tímto stadionem. Lužánky jsou totiž posvátné místo pro fanoušky fotbalové Zbrojovky i hokejové Komety, ani jeden klub zde ale svůj aktivní svatostánek nemá. Zbrojovka hraje v Králově Poli na Srbské, kdežto Kometa má halu v centru města. Vedení města však slibuje, že se fotbal za Lužánky jednou vrátí.

Na to si nejspíše budou muset brněnští fanoušci počkat, alespoň exhibiční utkání zde ale Zbrojovka proti Olomouci odehraje. Ve čtvrtek 10. října zde v 17:00 odehrají utkání legendy obou týmů, na to poté naváže přátelský duel obou A týmů. Na stadionu se tak bude hrát fotbal po čtyřech letech, v roce 2015 zde uspořádal rozlučku s profesionální kariérou legendární útočník Brna Petr Švancara.

"Zbrojovka se po letech zase vrací tam, kde je doma. Bude u toho průřez hráčů Zbrojovky od titulu až po současnost. Dostat fotbal zpět na lužánecký stadion nebylo nic snadného a jsme moc rádi, že se nám to alespoň v této formě přátelského utkání podařilo," nechal se slyšet právě Petr Švancara. Klub spustil do prodeje patnáct tisíc lístků, permanentkáři na FNL poté po předložení stálého lístku budou mít vstup na utkání zdarma. Pro ostatní je cena za vstupenku 150 Kč.