Nová posila Slezského FC Opava tvrdí, že se jeho tým v lize udrží

Nová posila Slezského FC Opava tvrdí, že se jeho tým v lize udrží

Opava chtěla třiadvacetiletého odchovance Baníku Matěje Helešice už v létě, jenže to upřednostnil hostování na jihu Čech v Českých Budějovicích, s nimiž vloni slavil postup do první ligy.

Helešic na podzim odehrál za České Budějovice osm zápas, ale jen ve dvou byl v základní sestavě. To nebyl takový prostor, jaký by představoval, a proto chtěl změnit působiště svého hostování, když se Opava ozvala znovu, dlouho nad tím nepřemýšlel.

Obránce Helešic přišel do jižních Čech tři dny před prvním zápasem. „Trenér mi říkal, že už nechce sahat do sestavy, že mám počkat na šanci. Říkal, že se mu líbí, jak pracuji v tréninku, že jde vidět, že mám chuť, ale bohužel větší šance nepřišla. Proto jsem se rozhodl změnit prostředí. A také jsem chtěl být blíže Ostravě,“ začal mladý obránce.

Od angažmá v Opavě si slibuje záchranu, avšak ví, že to nebude nic jednoduchého. „Hned ze startu jarní části ligy máme těžký los. Máme však dostatečně kvalitní mančaft na to, abychom to zvládli a ligu udrželi,“ doplnil Helešic.

Nadějný obránce si zahrál i za mládežnickou reprezentaci.