Dočkal skoro po roce oblékl rudý dres a hned patřil k nejlepším na trávníku, Slavia pouze remizovala

Sparťanský kapitán Bořek Dočkal poprvé po zranění achilovky od března minulého roku nastoupil k zápasu. Dočkal odehrál na Strahově proti druholigovému Ústí nad Labem první poločas a byl jedním z nejlepších. Slavia neuspěla ani ve druhém přípravném zápase. Za Bohemku skóroval Pulkrab.

Jednatřicetiletý reprezentační kapitán od úvodu měl v režii hry Sparty hlavní slovo. Pro spoluhráče připravoval šance, tu největší Hložkovi chytil ústecký brankář Tvrdoň. Dočkal si připsal i jednu střelu na bránu. Do druhého poločasu letenští nastoupili zcela s odlišnou jedenáctkou.

Dočkal naposledy nastoupil 9. března proti Plzni. „Bylo to ideální utkání, abych si otestoval, co můžu a nemůžu. Po dohodě se zdravotním týmem jsme i řekli, že můžu hrát,“ hodnotil svůj první start v tomto roce Dočkal.

Sparťanský režisér hry podstoupil v květnu první operaci a v červenci další. „Zápas mi ukázal, že je to lepší, než jsme před měsícem doufali. Nechci říkat hop, stále jsou přede mnou další kroky. Chci se dostat do formy, abych byl schopen hrát v kvalitě, kterou od sebe očekávám,“ zakončil.

Ústí v týdnu porazilo Slavii, ale na Spartu tentokrát nevyzrálo. Dvacet minut před koncem se prosadil ve skluzu Sáček, který si naběhl na Kangův centr. Sparta navíc udržela čisté konto i ve svém třetím přípravném zápase.

Pražská Slavie výsledkově neuspěla ani ve druhém přípravném utkání. Český půlmistr remizoval s Českými Budějovicemi 3:3 a nenapravil tak porážku 0:1 od Ústí.

Bohemians nestačila na ruskou Samaru, po přestávce prohrávala 3:0. Po přestávce Bohemka zabrala a dokázala vyrovnat, ale deset minut před koncem o remízu přišla. Za Bohemians se trefil i Matěj Pulkrab.

Další výsledky z přípravy:

Sigma Olomouc – Karabach (Aze) 3:1 (1:0) (23. Hála, 55. Chytil, 88. Zima – 56. Qurbanly)

Sparta Praha – Ústí nad Labem 1:0 (0:0) (71. Sáček)

Zlín – Líšeň 0:1 (0:0) (62. Kralovič)

Slovan Liberec – Pardubice 1:1 (0:0) (83. Rondič – 90. Šplíchal)

1.FC Slovácko – Uničov 1:2 (0:0) (89. Dvořák z pen. – 61. Strnad, 90. Ambrozek)

Tychy (Pol) – Opava 2:1 (0:1) (79. Staniucha, 86. Kasprzyk – 2. Juřena)

Vltavín – Příbram 0:4 (0:2) (14. Slepička, 32. Nový, 76. Voltr, 80. Kvída)

Slavia Praha – České Budějovice 3:3 (0:1) (70. a 76. z pen. Stanciu, 62. Oscar – 29. Mršič, 72. Polom, 88. Schranz)

Teplice – Gornik Z. (Pol) 0:2 (0:0) (21. a 23. Jimenez)

Samara (Rus) – Bohemians 1905 4:3 (3:0) (2. Zinkovskiy, 9. Anton, 45. Poluyakhtov 79. Ginsari – 58. Pulkrab, 67. Novák, 74. Nečas)

Tipsport liga – semifinále:

Brno – Ostrava 3:2 (2:1) (8. a 12. Jánoš - 23. Přichystal, 46. Fousek, 82. Vintr)

Ml. Boleslav – Dunajská Streda 5:0 (27. a 50. Ji. Klíma, 45+2. Pudil, 47. Pech, 90. z pen. Wágner)