Žalostnou hrací plochu na Stínadlech čeká v létě rozsáhlá rekonstrukce

Žalostnou hrací plochu na Stínadlech čeká v létě rozsáhlá rekonstrukce

Středeční ranní kontrola rozhodla o tom, že duel Fortuna:ligy mezi domácími Teplicemi a hostujícím Libercem byl i podruhé odložen. Stejně jako před dvěma týdny se na severu Čech nebude hrát kvůli podmáčenému hřišti.

Sudí Pavel Orrel, jenž byl komisí rozhodčích vyslán na kontrolu hrací plochy, neuznal trávník na Stínadlech za způsobilý.

Zápas je zatím odložen na neurčito, s tím, že se bude nový termín hledat po rozhodnutí vedení Ligové fotbalové asociace.

Teplická plocha je v posledních týdneh v hodně špatném stavu, na čemž nic nemění ani vytrvalá práce trávníkářů. Při delších srážkách s ní nejde mnoho dělat...

"Podle sond do podloží, které si teplický klub nechal při zhoršující kvalitě trávníku udělat, se zjistilo, že hlavní problém je ve složení podloží, které bude potřeba kompletně předělat," zaznělo na stránkách fkteplice.cz.

Nyní dvanáctí Skláři chystají letos v létě rozsáhlou rekonstrukci. Ta bude obsahovat kompletní odstranění podloží až po topení pod samotným pažitem, nové založení jednotlivých vrstev a následné položení travních koberců.