Na Euro letos zapomeňte, podle listu L'Equipe se odehraje příští rok

Na Euro letos zapomeňte, podle listu L'Equipe se odehraje příští rok

Mistrovství Evropy by mělo být odloženo kvůli koronaviru na příští rok. Definitivní rozhodnutí padne příští týden v úterý, kdy má UEFA jednání. Řešit se budou i domácí a evropské soutěže, pokud se Euro odloží, tak se pravděpodobně odehrají v létě. Jako první s touto zprávou přišel francouzský deník L'Equipe.

Už nyní se hrají zápasy bez diváků a některé jsou dokonce i přerušeny. V Lize mistrů nedojde k zápasu mezi Manchesterem City a Realem Madrid, dále Juventusem a Lyonem. Hráči Realu a Juventusu jsou totiž v karanténě. Obránce „Staré dámy“ Daniel Rugani měl pozitivní test na koronavirus a jeden z basketbalistů „Bílého baletu“ také. Do karantény musí i Inter Milán, který v neděli s turínským mužstvem hrál.

V Evropské lize se neodehraje osmifinále mezi Sevillou a AS Řím, Interem a Getafem. Koronavirus ruší chod soutěží po celém kontinentě. Ve Francii a Německu se hrát bude, ale bez diváků. Ve Španělsku se následující dvě kola hrát nebudou a v Itálii se nebude hrát minimálně do 3. dubna. Před prázdnými tribunami se bude hrát i v Anglii.

Odloženo pravděpodobně bude i ME 2020. Což by mohlo znamenat, že Liga mistrů a Evropská liga se nyní můžou přerušit a dohrát se mohou v termínu Eura. To vše vyjde najevo příští úterý, kdy UEFA zasedá se všemi 55 členy. Řešit se bude i budoucnost domácích a mezinárodních soutěží. Skutečnost, že se letos odehraje Euro ve 12 městech je hodně mizivá.