Tetteh musí zapracovat na střelecké technice, Štetinu by podržel a Frýdka by škoda nebyla. Toť názor Koubka

Tetteh musí zapracovat na střelecké technice, Štetinu by podržel a Frýdka by škoda nebyla. Toť názor Koubka

Osmašedesátiletý odborník Miroslav Koubek vedl na zdejší prvoligové půdě Baník, Boleslav, Slavii, Plzeň i Bohemians 1905 a Spartě jakožto soupeř čelil nesčetněkrát. Co si myslí o jejím současném souboru?

"Nemá špatné mužstvo, nemá ho sice mimořádné, ale špatné není. Po odchodu Václava Jílka přišlo herní zlepšení, ale výsledkové už ne. Nicméně sportovně má Sparta na to, aby byla na vyšších příčkách," pronesl bývalý asistent české reprezentace na stránkách Deníku Sport.

Letenské "S" by neměl oslabit ani očekávaný konec nadstandardního Guélora Kangy. "Fotbal je však o jedenácti lidech a soudržnosti týmu. Ve hře Sparty nebude atrakce, upoutání pozornosti a parády, na které diváci chodili. Už nebude takový rozruch, který byl občas na škodu. Možná hra zevšední, ale zase to může být daleko efektivnější. Prostor dostanou Sáček, Trávník či Krejčí, kteří budou ochotni tvrdě pracovat," pokračoval pro iSport.cz kouč, jenž slavil s Viktorí v roce 2015 zisk titulu i Superpoháru.

Více by však očekával od "věčně nadějného", leč již dvaadvacetiletého ghanského útočníka Benjamina Tetteha, jenž přitom před přerušením soutěže přetavil devět ligových startů v základní sestavě v šest branek a skóroval také během jednoho vystoupení v MOL Cupu. "Zaznamenal jsem, že po změně trenérů se znovu nastartoval, začal zlobit a byl na hřišti nebezpečný. Dlouhodobě však nenaplňuje, co v něm je. Má téměř dva metry, je rychlý, umí to s balonem. Střelecká technika není nejlepší, ale kdyby na ní zapracoval, může se posunout. Z teoretického hlediska je nejlepším útočníkem Sparty. Potenciál, který v něm je, ale zatím neprodal," upozornil na serveru isport.blesk.cz kormidelník, jenž není součástí prvoligové mapy již zhruba tři roky.

A co defenzivní linie? Nyní devátý tým tabulky inkasoval více branek i než desátá Sigma či třináctá Karviná. "Složení, které končilo ligu, je rozvojeschopné. Štetinu bych podržel, je to dobrý stoper, jen potřebuje hrát a mít důvěru. Hancko je do budoucna velmi šikovný hráč. Je fotbalový a konstruktivní. Pokud Frýdek nepodepíše smlouvu, vědu bych z toho nedělal. V týmu je Hanousek a na kraji může hrát i Hancko. Na levého stopera se může vrátit Lischka," uzavřel na sstránkách Sportu Koubek.