Vždy jsem chtěl hrát jako Yaya Touré, prozradil Souček. S jakými dvěma hráči si v Londýně sedl nejvíc?

Vždy jsem chtěl hrát jako Yaya Touré, prozradil Souček. S jakými dvěma hráči si v Londýně sedl nejvíc?

Stabilní reprezentant Česka Tomáš Souček má za sebou Twitter konverzaci s fanoušky West Hamu United, kteří se ho vyptávali na vzory i současné nejoblíbenější spoluhráče v barvách londýnských Kladivářů, kteří jsou v přerušené Premier League na šestnácté pozici.

Pokud jde o herní inspiraci, zmíněn byl dlouholetý středopolař Manchesteru City Yaya Touré, který prošel také Barcelonou či Olympiakosem Pireus.

"Vždycky jsem chtěl hrát jako Yaya Touré. Když jsem byl mladší, hodně rád jsem ho sledoval. Líbilo se mi jak hraje a jeho pozice na hřišti je podobná té, kde hraju já," ozřejmil současný svěřenec známého skotského manažera Davida Moyese.

Pokud jde o nejoblíbenějšího hráče, z jeho úst zaznělo jméno současného sportovního ředitele Sparty a bývalého špílmachra Arsenalu či Borussie Dortmund Tomáše Rosického, se kterým si však nikdy nezahrál.

Co se týče nejlepšího spoluhráče, fotbalista, jenž si dosud na ostrovech připsal čtyři soutěžní starty, nevypíchl nikoho z West Hamu, ale Portugalce Dannyho, jehož svého času potkal ve Slavii a který už se rozhodl ukončit profesionální kariéru.

A to přitom patří k jeho současným kolegům například Zabaleta, Felipe Anderson, Rice, Wilshere či Ogbonna, jenž před příchodem na ostrovy oblékal trikot Juventusu.

Nějaká jména ze soupisky WHU ale přeci jen padla a mohl za to dotaz na to, s kým v současné kabině si nejvíce rozumí. Jeho volba směřovala za křídelníkem a gólmanem...

"Vycházím s každým a všichni jsou opravdu přátelští. S Andrejem Jarmolenkem a Lukaszem Fabianskim se ale bavím asi nejčastěji, protože v kabině sedí hned vedle mě a navíc jejich mateřština je podobná češtině," uzavřel pětadvacetiletý borec, jenž kromě vršovického "S" prošel také Viktorií Žižkov a Slovanem Liberec.