Kadeřábek je bez trenéra, ten se čtyři kola před koncem ligy neshodl s vedením

Kadeřábek je bez trenéra, ten se čtyři kola před koncem ligy neshodl s vedením

Fotbalisty Hoffenheimu už nebude trénovat nizozemský trenér Alfred Schreuder. Německý celek s Pavlem Kadeřábkem v Bundeslize však stále bojuje o postup do evropských pohárů, a tak nečekaný odchod trenéra vedení klubu odůvodnilo rozdílnými představami směřování klubu.

K ukončení spolupráce rozhodly odlišné názory. „V důležitých otázkách jsme měli odlišné názory, proto by naše spolupráce v závěru sezony už nedávala smysl,“ uvedl sportovní ředitel Hoffenheimu Alexander Rosen na klubovém webu, jehož slova citoval web irozhlas.cz. Nizozemský trenér měl platnou smlouvu ještě na dva roky.

Trenér Schreuder děkuje za šanci, trénování si užil. „Práci v roli hlavního kouče jsem si užil a chtěl bych poděkovat vedení za šanci. Není nic neobvyklého mít odlišné názory a jsem rád, že jsme k sobě byli upřímní,“ dodal. Společně s ním skončil na pozici asistenta i jeho bratr Dick.

Alfred Schreuder přišel do Hoffenheimu v roce 2015 a začínal tam jako asistent trenéra Juliana Nagelsmanna. Na pozici hlavního trenéra v německém týmu působil od loňského roku.

V Bundeslize zbývá odehrát čtyři kola, Hoffenheim je momentálně na sedmém místě a stále bojuje o šesté místo, jenž zajišťuje kvalifikaci Evropské ligy.