Benzema si vyslechl chválu od hvězdy Barcelony. Jeden z nejlepších hráčů v historii, tvrdí stoper FCB

Benzema si vyslechl chválu od hvězdy Barcelony. Jeden z nejlepších hráčů v historii, tvrdí stoper FCB

Karim Benzema září v dresu Realu Madrid už jedenáct let. Jedná se o klubovou legendu. Respekt si očividně získává i v táboře konkurenční Barcelony, konkrétně od jeho krajana Clementa Lengleta. Ten se rozpovídal o Francouzech v La Lize a řeč došla i na Benzemu.

Lenglet ale hovořil zejména o Griezmannovi. Ten přestoupil loni z Atletica Madrid do Barcelony, nějak příliš se ale zatím na Camp Nou neprosadil. "Jeho první rok v Barceloně nebyl špatný a jsem si jistý, že se bude pouze a pouze zlepšovat," věří Lenglet svému spoluhráči. "Hrajeme jinak než Atletico a v kabině je oblíbený. Není důvod mu nevěřit," pokračuje stoper Barcelony.

Řeč došla ale i na Benzemu. S tím se sice v reprezentaci Lenglet nesetkává, protože z ní byl kvůli skandálu v roce 2014 vyloučen, v dresu Realu Madrid ale Benzema září a momentálně táhne Bílý balet ke 34. titulu v La Lize. Boj bude ale ještě vyrovnaný. Tak jako tak, je to respektovaný útočník, společně s Ramosem či Marcelem také ikona klubu a úctu k němu má i Lenglet.

"Není pochyb o tom, že Benzema je jeden z nejlepších útočíků v historii fotbalu," uznává Lenglet kvality soupeře. V Realu ale působí další francouzský stoper - Raphael Varane. I on se už v kádru Los Blancos dost zabydlel a patří k ikonám klubu, je to ale zcela jistě po boku Sergia Ramose jeden z nejlepších obránců na světě. "Na svůj věk toho dokázal strašně moc, je to výborný hráč," nepochybuje o jeho kvalitách ani Lenglet.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.