Zahustel už v Uherském Hradišti není, Kliment by pro Slovácko pořád mohl být obrovským přínosem.

Zahustel už v Uherském Hradišti není, Kliment by pro Slovácko pořád mohl být obrovským přínosem.

Slovácko už během léta přivedlo dvě posily - jednadvacetiletého slovenského univerzála Michala Tomiče, jenž dorazil ze Žiliny a o čtyři roky staršího útočníka Rigina Ciciliu, který přichází do domácí nejvyšší soutěže z FC Eindhoven.

O něco lehčí adaptaci bude mít mladší z nich. "Tomiče bereme i s ohledem na jeho univerzálnost. Je schopný hrát zleva i zprava, záložníka i beka. V závěru sezony nám chyběl hráč, který by zastoupil tu vykartovaného Petrželu, tam zase uzdravujícího se Kalabišku. S ním očítáme spíš na pravou stranu, trenér rozhodne, jestli do obrany, nebo zálohy," uvedl v interview pro idnes.cz sportovní manažer Veliče Šumulikoski.

Pokud jde o Cicilia, toho chtěl sportovní úsek v Uherském Hradišti již před rokem a půl. "Zaujalo nás, kolik dává gólů a taky jakou má na svou výšku rychlost a koordinaci. Všichni z vedení klubu jsme jej sledovali, poslední slovo měl trenér, a shodli jsme se, že by nám ve střílení gólů mohl pomoct. Ve druhé holandské lize dal 10 branek a měl 6 asistencí. To jsou výborná čísla. Anglicky mluví perfektně. Trenér si s angličtinou poradí, budu s týmem taky já – a především kondiční trenér má výbornou angličtinu. Osobní setkání navíc ukazují, že je dost chytrý a nemusel by mít problém fungovat v základních věcech v češtině," chválil čerstvou akvizici funkcionář Slovácka.

Jaký osud čeká dvě zimní posily, které toho zatím v devátém týmu tabulky moc neukázaly, a sice Ondřeje Zahustela (za půl roku odehrál 137 ligových minut) a Jana Klimenta (za půl roku odehrál 103 ligových minut)?

"Ondra Zahustel se vrátil do Sparty, je bohužel zraněný, což všechny velmi mrzí, věřili jsme, že ho u nás bude čekat lepší období. Snad se uzdraví co nejdříve, pak se s ním a s klubem případně můžeme bavit o další spolupráci," ozřejmil idnes.cz citovaný Šumulikoski.

Exjihlavský forvard s minulostí ve Stuttgartu či Brondby Kodaň zatím na současné adrese pokračuje, neboť je smluvně vázán až do konce kalendářního roku. "Rozhodně zůstává, má u nás smlouvu do zimy. Když bude zdravý, bude ohromným přínosem. On sám se chce rozehrát, dokonce začal v předstihu trénovat, zapojil se do přípravy béčka, což ukazuje jeho charakter," uzavřel na idnes.cz představitel Slovácka.