Pokud si někdo myslí, že jsme hráče nakazili schválně, je u mě pitomec, nechal se slyšet šéf Opavy

Pokud si někdo myslí, že jsme hráče nakazili schválně, je u mě pitomec, nechal se slyšet šéf Opavy

Jaroslav Rovňan je od ledna novým ředitelem Opavy. Za tu dobu stihl se stihla Fortuna liga dvakrát přerušit. „Je za námi prapodivný soutěžní ročník, který byl nejen pro český fotbal hodně specifický, a to především kvůli pandemii koronaviru, která zasáhla celou společnost,“ hodnotil ředitel Rovňan pro klubový web.

Opava se zachránila i díky koronaviru. Disciplinární komise i tak zahájila s klubem řízení pro možné narušení regulérnosti soutěže a Opavě tak hrotí vysoká pokuta nebo odpočet bodů. „Tato informace je natolik čerstvá a šokující, že nyní těžko hledám jakákoliv slova. K žádnému porušení ze strany klubu ani hráče podle mě nedošlo. Připadá mi to jako hon na čarodějnice a dehonestace jak klubu, tak nakaženého fotbalisty,“ okomentoval situaci Rovňan na klubovém webu.

Situaci Dukly chápe. „Nicméně také se dokážu vžít do situace Dukly a chápu její rozčarování. Už jen z toho důvodu, že v roce 2008 jsem byl u převodu druholigové licence z Jakubčovic nad Odrou právě do Dukly Praha. Mně osobně by to také štvalo, ale to na současné situaci nic nemění,“ uvedl.

Ředitel Slezského FC věří, že by soutěž zachránili i na hřišti. „Jednoznačně věřím, že bychom si záchranu uhráli sami na hrací ploše, a pokud si někdo myslí, že jsme hráče nechali nakazit schválně, je u mě obyčejný pitomec,“ dodal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.