Souhrn 23. kola PL: Calvert-Lewin zmařil United plány na výhru, Souček pro červenou nedohrál a Kane se vrátil vítězně

Zajímavý průběh měl sobotní program 23. kola Premier League. Aston Villa vynulovala Arsenal, West Ham jen remizoval a navíc přišel o vyloučeného Tomáše Součka, v posledním utkání poté Manchester United ztratil výhru nad Evertonem v poslední minutě nastavení.

Kompletní výsledky 23. kola Premier League:

Aston Villa - Arsenal 1:0 (1:0)
Branka: 2. Watkins

Mat Ryan si svou premiéru v brance Gunners zcela jistě představoval jinak. Už ve 2. minutě vyrobil velkou hrubku Soares, Traoré přesnou přihrávkou našel Watkinse a ten s pomocí teče překonal bezmocného Ryana. Krásným přímým kopem mohl vyrovnat Xhaka, famózní výskok a následně i zákrok předvedl Martínez. Po půlhodině hry pálil Traoré, Ryan byl na místě.

Ještě před hodinou hry poslal Arteta do hry Aubameyanga. Ten se ale k žádné vážnější situaci nedostal. Srovnat tak mohl Pépé, jeho sraženou ránu lapil Martínez. A když se neprosadil Grealish, zvítězila Aston Villa nejtěsnějším poměrem 1:0.

Burnley - Brighton 1:1 (0:1)
Branky: 53. Gudmundsson - 36. Dunk

Newcastle - Southampton 3:2 (3:1)
Branky: 16. Willock, 26. Almirón, 45+4. Almirón - 30. Minamino, 48. Ward-Prowse

Tři zranění, jedna červená karta, jeden úspěšný debut a nakonec tři body. Newcastle důležitý souboj se Southamptonem zvládl a opět se vzdálil sestupovým pozicím. V 16. minutě se Saint-Maximin odpoutal od Bednareka a poslal přesnou přihrávku na Willocka, který svou premiéru v dresu Strak proměnil v gól.

Srovnat mohl Ings, z úhlu jej vychytal Darlow. A tak přišel druhý gól do sítě Svatých. Míč poslal na bránu Almirón a následně si jej do vlastní sítě srazil Bednarek. Smolař posledních dní si ale nakonec vlastní gól nevstřeli, připsán byl Almirónovi. O čtyři minuty později krásnou ranou snížil Minamino, který podobně jako Willock v novém týmu debutoval.

Následně domácí přišli o Calluma Wilsona, již dříve o obránce Manquilla. Ještě do půle ale stihli přidat třetí gól. Po chybách McCarthyho a Bertranda se podruhé v utkání trefil Almirón. Hosté kontrovali hned v úvodu druhé půle, nádhernou trefou z přímého kopu se o to postaral Ward-Prowse. Následně inkasoval červenou kartu Hendrick.

Obrovský tlak Southamptonu ale v branku nevyústil. Ings napálil tyčku, Adamsova trefa nebyla uznána pro ofsajd. Newcastle nakonec dohrával v devíti, když přišel o Schära. Domácí nemohli střídat, nakonec ale těsnou výhru urvali.

Fulham - West Ham 0:0

West Ham vystřelil v Londýně jen jednou mezi tři tyče a na Fulhamu tak jen bezbrankově remizoval. Největší příležitost měl po hodině hry český obránce Coufal. Toho v pokutovém území parádně našel Rice, Coufal ale hlavou zamířil do horní tyče.

Na opačné straně se neprosadil Lookman a tak největší vzrušení přišlo v samotném závěru. Souček před standardní situaci hostí jemně zasáhl loktem střídajícího Mitroviče. Ten se složil k zemi, výsledkem ale byla nečekaná červená karta pro českého záložníka.

Je nicméně jisté, že se West Ham proti tomuto trestu odvolá. Červenou kartu udělil arbitr Mike Dean, který chyboval už v týdnu, když nesprávně vyloučil Jana Bednareka v utkání mezi Manchesterem United a Southamptonem. Hosté následně uspěli s protestem a Bednarek tak mohl dnes startovat.

Manchester United - Everton 3:3 (2:0)
Branky: 24. Cavani, 45. Fernandes, 79. McTominay - 49. Doucouré, 52. Rodríguez, 90+6. Calvert-Lewin

Tottenham - West Brom 2:0 (0:0)
Branky: 54. Kane, 58. Son

Harry Kane se do sestavy Tottenhamu vrátil gólově a vítězně. Poprvé dal o sobě vědět již po čtvrthodině, bránu minul. Další příležitost měl Alderweireld, jeho hlavičku vyrazil Johnstone. V poslední minutě první půle mohl poměrně z ničeho na opačné straně udeřit Diagne, Lloris na brankové čáře jeho hlavičku zastavil.

Ihned po startu druhé půle vyslal Kane do protiútoku Sona, ten tváří v tvář Johnstoneovi neuspěl. O osm minut později už se nicméně domácí radovat mohli. Hojbjerg krásně vysunul Kanea a ten přízemní ranou oslavil svůj návrat gólem. Za další čtyři minuty Lucas po rychlém protiútoku předložil míč Sonovi a bylo po utkání. Tottenham tak porazil West Brom a vrací se alespoň na osmou pozici.

Wolverhampton - Leicester 0:0

Sheffield United - Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 54. vlastní Rüdiger - 43. Mount, 58. Jorginho z penalty