Vím, že už nepůjdu do nějakého z těch nejšpičkovějších klubů, hlásí Podolski pátrající po krásném městě

Vím, že už nepůjdu do nějakého z těch nejšpičkovějších klubů, hlásí Podolski pátrající po krásném městě

Po svém konci v Antalyasporu, za který v uplynulém ročníku Süper Lig nasázel čtyři branky, by rád šestatřicetiletý ofenzivní veterán Lukas Podolski zažil ještě jedno relevantní angažmá.

Fotbalu na nejvyšší úrovni by se ještě rád věnoval rok či dva, čili minimálně do června 2023, což znamená, že odchod do profesní penze zatím není na pořadu dne.

Přesnou představu o příští destinaci ovšem světový šampion z roku 2014 ještě nemá. "Budu hrát ještě jeden nebo dva roky, chci si vše užít a žít v krásném městě," citoval eurofotbal.cz slova bývalého střelce Bayernu, Arsenalu, Interu, Galarasaraye či Visselu Kóbe.

Ve hře je prý jak Kolín nad Rýnem, kde celý jeho příběh odstartoval, tak Major League Soccer, se kterou je spojován již několik let.

"V uplynulých letech se vždycky objevil někdo, kdo tomu zabránil a byl proti. Já sám jsem si návrat nikdy nechtěl vynutit, ale nevylučoval jsem ho. Z mého pohledu se každopádně svět nezbortí, pokud to nedopadne ani letos. Zájemci mě několikrát kontaktovali. Důležité pro mě bude, aby do sebe všechno zapadlo. Město, země, celkový koncept. Je mi 36 let, z tohoto důvodu je jasné, že už nepůjdu do nějakého z těch nejšpičkovějších klubů," doplnil smířlivě Podolski, jehož slova nabídl portál eurofotbal.cz.

Že by šance pro Spartu či Slavii? Praha je bezesporu krásné město, čímž by se splnila jedna z jeho výše naťuknutých podmínek a navíc by pořád mohl mít i vysoké sportovní ambice. Druhou otázkou je však požadovaná gáže, jež určitě nebude patřit k nejskromnějším.

Sterling: Vyrůstal jsem dvě minuty od Wembley, věděl jsem, že tady musím skórovat

Zdroj: eurofotbal.cz