Nejde jen o Čiviče a Maka. Jakými největšími osobnostmi disponuje současný slávistický nepřítel č. 1 Ferencváros?

Nejen Slavia, titulový hattrick dokázal vybojovat i její nejbližší pohárový protivník Ferencváros a pod všemi byl podepsán dnes již bývalý kouč budapešťského obra Serhij Rebrov, což je mimo jiné někdejší obávaný parťák Andrije Ševčenka z útoku Dynama Kyjev. Aktuálně už šéfuje kádru bývalý stratég Borussie Dortmund Peter Stöger, jenž v maďarské metropoli pracuje s hráči patnácti národností. Kdo jsou právě teď největší klubové osobnosti třiatřicetinásobného šampiona NBI, jenž je doma v Groupama Aréně pro více než 23 tisíc diváků?


Dénes Dibusz (30 let)

Patnáctinásobný reprezentant své země Dibusz je brankářskou jedničkou Ferencvárose již od svého příchodu z celku Pésci MFC, k němuž došlo v úvodu roku 2014 a nyní je i týmovým kapitánem a služebně nejstarším fotbalistou výběru.

Za tu dobu dokázal ve 286 utkáních nastřádat hned 122 čistých kont, což není málo. I uplynulý ročník byl v tomto směru libový - ve 28 duelech lovil míč ze sítě jen devatenáctkrát a pomohl si k tomu i třinácti vychytanými nulami.

Byť se v prvním kole maďarské lize mezi třemi tyčemi neobjevil a šanci dostál Bogdán, jenž má za sebou minulost v Hibernianu, Liverpoolu, Wiganu, Crewe i Boltonu Wanderers, všechny čtyři zápasy v letošních předkolech LM odchytal a pravděpodobně bude čelit také sešívanému "S".