Nejde jen o Čiviče a Maka. Jakými největšími osobnostmi disponuje současný slávistický nepřítel č. 1 Ferencváros?

Nejen Slavia, titulový hattrick dokázal vybojovat i její nejbližší pohárový protivník Ferencváros a pod všemi byl podepsán dnes již bývalý kouč budapešťského obra Serhij Rebrov, což je mimo jiné někdejší obávaný parťák Andrije Ševčenka z útoku Dynama Kyjev. Aktuálně už šéfuje kádru bývalý stratég Borussie Dortmund Peter Stöger, jenž v maďarské metropoli pracuje s hráči patnácti národností. Kdo jsou právě teď největší klubové osobnosti třiatřicetinásobného šampiona NBI, jenž je doma v Groupama Aréně pro více než 23 tisíc diváků?


Tokmac Chol Nguen (27 let)

Norský univerzál s keňskými kořeny si udělal jméno ve Stromsgodsetu, ve kterém si svého času zahrál i s Martinem Odegaardem z Realu Madrid.

Je v ideálním fotbalovém věku a může nastoupit buď jako špílmachr pod útočníky, tak na obou křídlech, na desítce, nebo jako hrotový útočník.

Minulý ročník NBI zakončil s jedenácti přesnými zásahy, s tím, že v pohárové Evropě se dokázal prosadit čtyřikrát. To, že to nebyla náhoda, dokládá skutečnost, že i v nynějších předkolech LM již udeřil hned dvakrát.

Trpišovský už rozebral Ferencváros: Hodně rotují, mají spoustu reprezentantů, jsou silní hlavně na ofenzivních postech