Nejde jen o Čiviče a Maka. Jakými největšími osobnostmi disponuje současný slávistický nepřítel č. 1 Ferencváros?

Nejen Slavia, titulový hattrick dokázal vybojovat i její nejbližší pohárový protivník Ferencváros a pod všemi byl podepsán dnes již bývalý kouč budapešťského obra Serhij Rebrov, což je mimo jiné někdejší obávaný parťák Andrije Ševčenka z útoku Dynama Kyjev. Aktuálně už šéfuje kádru bývalý stratég Borussie Dortmund Peter Stöger, jenž v maďarské metropoli pracuje s hráči patnácti národností. Kdo jsou právě teď největší klubové osobnosti třiatřicetinásobného šampiona NBI, jenž je doma v Groupama Aréně pro více než 23 tisíc diváků?


Ryan Mmaee Kabir (23 let)

Mladý forvard, v němž se mísí belgické a marocké kořeny, operuje v Budapešti nově, ale první trefu v maďarské lize si připsal hned v úvodním kole a to jakožto žolík pobyl na trávníku jen 17 minut.

Tři branky už si připsal také v prvních dvou předkolech Ligy mistrů a aktuálně se zdá být největším ofenzivním nebezpečím Ferencvároše.

V nejvyšší belgické soutěži First Division A rychlík debutoval již jako patnáctiletý před více než šesti lety a zahrál si jak za Standard-Lutych, tak za Waasland-Beveren. Před odchodem do Maďarska působil i v dánské lize a kyperské lize, v níž nasázel v minulé sezoně 14 tref.