Na české poměry velmi dobrý fotbal s dobrou atmosférou a se špatným výsledkem pro nás, hodnotil Vrba prohrané utkání

Na české poměry velmi dobrý fotbal s dobrou atmosférou a se špatným výsledkem pro nás, hodnotil Vrba prohrané utkání
OBSAHUJE OHLASY

Speciální zápas čekal sparťanského trenéra Pavla Vrbu, který se poprvé představil v Plzni jako kouč klubu z Letné. Ten před šlágrem sedmého kola říkal, že Sparta v Plzni vždycky prohrávala, protože byla méně agresivní, méně důrazná a méně tvrdá, což po porážce v plzeňské Doosan Aréně mohl znovu potvrdit.

„Já si myslím, že Plzeň dneska byla v pokutovém území důraznější, i když my jsme dali dva góly. To určitě není málo, ale na druhou stranu prostě Plzeň dala tři, a ještě měla další dvě situace, kdy ten výsledek mohl být ještě horší,“ hodnotil Vrba velmi sympaticky výkon „své“ Plzně. „Ale spíše mi vadí, že dostaneme druhý a třetí gól po našich chybách, kdy máme balón pod kontrolou, můžeme vystřelit. My něco chceme dohrávat a pak najednou z brejku dostaneme branku. Mně spíš vadí ty chyby, které vznikaly někde osmdesát metrů před naší bránou a potom nás za to soupeř trestal,“ dodal k výkonu fotbalistů z Letné.

Ex-reprezentační trenér pro kamery O2 TV Sport rovněž uvedl, proč obrana Sparty měla problémy s plzeňským útočníkem Jeanem-Davidem Beauguelem. „My jsme si s Beauguelem nevěděli rady hlavně kvůli tomu, že Plzeň využívala dlouhé balóny do určitého prostoru, kde jsme prostě my nedokázali pomoci krajnímu obránci a oni z toho těžili a měli z toho výhodu,“ popsal zkušený kouč, co Spartu pravděpodobně připravilo o bodový zisk v Plzni. Proto již jistě vyhlíží návrat stopera Ondřeje Čelůstky, který je nyní na marodce.

„Ondra je určitě důležitý hráč. Samozřejmě, dokáže si to zorganizovat, ale na druhou stranu, ono to dneska nebylo jenom o stoperech. Bylo to samozřejmě o hráčích v poli, kteří při druhém a při třetím gólu měli hrozné ztráty a soupeř nás za to prostě potrestal,“ nehledal Vrba problémy pouze v obraně Sparty.

Jediné, co tak kouče Sparty mohlo potěšit bylo poměrně vřelé přijetí plzeňskými fanoušky, kteří mu „odpustili“, že nyní trénuje jednoho z největších konkurentů. „Já si hlavně myslím, že byli konečně diváci a konečně byla atmosféra. Myslím, že na české poměry to byl velmi dobrý fotbal, takže z tohoto pohledu jsou pozitiva, ale výsledek je špatný,“ zakončil Vrba své hodnocení pro televizi.

Utkání v Sofii se nám nepovedlo, ale už je to pryč. Doufám, že tu Beauguel zůstane, řekl Bílek po vítězství nad Spartou

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.