Na Andrově stadionu dobíhá smlouva 10 hráčům. Kdo všechno by mohl Hané mávat po vzoru Gonzálese?

Na Andrově stadionu dobíhá smlouva 10 hráčům. Kdo všechno by mohl Hané mávat po vzoru Gonzálese?

Sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář má před sebou docela výživnou zimní pauzu, neboť na Andrově stadionu pozvolna dobíhá kontrakt hned deseti svěřencům současného áčka trenéra Václava Jílka. 

U některých borců by mělo být na Hané prodloužení jejich pracovních dohod pouhou formalitou, jiní však podle všeho region opustí. Ať už v zimě, kdy za ně Olomouc ještě něco může utržit, nebo v červnu 2022, kdy se stanou volní hráči.

Zatímco Martin Hála, Lukáš Greššák, Juraj Chvátal a snad i Roman Hubník s Radimem Breitem by v aktuálně osmém týmu tabulky Fortuna:ligy pokračovat mohli, jsou i tací, jejichž konec není daleko.

Jak připomněl Deník Sport, tutovkou se zdá být odchod středopolaře Pabla Gonzálese, jehož finanční požadavky (údajně 10 tisíc eur měsíčně) jsou na skromně hospodařící Sigmu moc. Španěl tak změní prostředí a jedinou otázkou už je jen to, kdy se tak stane.

Nahnuté to má dlouhodobý marod Jakub Yunis, jenž už je součástí Sigmy celou řadu sezon a jeho vrcholem byly tři branky v jednom ročníku, což na útočníka žádná slavná bilance není. Zřejmě nikdo by se nemohl divit, kdyby už s ním v Olomouci v létě pokračovat nechtěli, neboť příležitostí dostal v minulosti dost.

Místo mladším zřejmě bude muset přenechat týmová legenda Michal Vepřek, jejíž herní vytížení už nebylo nijak slavné ani v předešlém soutěžním ročníku a tato sezona na to navazuje.

Další odchovanec Tomáš Zahradníček sice nikdy nehrál jinde, než na Andrově stadionu, ale protože už se ho v poslední době základní sestava pravidelně rozhodně netýká a poslední prvoligovou branku zaznamenal v září 2019, možná nastal čas na změnu.

Ta možná přijde i u zkušeného stopera Víta Beneše. Tím spíš, kdyby u mužstva i nadále zůstali jak Hubník, tak perspektivnější Jemelka s Poulolem. Rébus okolo jednoho z lépe placených hráčů kádru pomůže vyřešit i jeho zdravotní stav, který mu po celou jeho olomouckou éru nikdy nedovolil odehrát všechno.

Pulkraba bych si vzal do jakéhokoliv týmu, kde bych působil, překvapil svou náklonností Holoubek

Zdroj: isport.blesk.cz