Lipsko má nového trenéra. Prý je takřka dokonalý

Lipsko má nového trenéra. Američana Jesseho Marscha nahradil po vypadnutí z Ligy mistrů na jeho místě neměcko-italský trenér Domenico Tedesco. Pro něj bude trenérská štace v saském klubu teprve druhé působení na pozici hlavního kouče bundesligového celku. Co byste ale ještě měli vědět o bývalém kouči Schalke nebo ruského Spartaku vědět?

Multitalent

Lipsko

Tedesco jako hráč sám na úspěch nikdy nedosáhl. Než se oddal na plný úvazek fotbalovému trenérství, měl ale italsko-německý kouč řadu dalších kariérních možností. Tedesco tak například během čtyř týdnů zjistil, jak vypadá práce noční můry každého fotbalového trenéra. Byl totiž sportovním redaktorem. Taktéž vystudoval průmyslové inženýrství a má magisterský titul v řízení inovací.

Skutečnou vášní se však nyní šestatřicetiletému trenérovi stal fotbal. „Pokud studujete a zároveň se snažíte získat i trenérské licence, pak nemůžete každý pátek a sobotu na pivo,“ řekl Tedesco již při studiích serveru Bundesliga.com.

Heidel, který Tedesca k velkému fotbalu přivedl, má pocit, že všechny životní zkušenosti, které mladý kouč během let nasbíral, mu nakonec pomohly k úspěchu ve zvolené profesi. „Jsou lidé, kteří byli celý život jen ve fotbale. Jsou to dobří trenéři. Věřím však – a zažil jsem to s Thomasem Tuchelem a Jurgenem Kloppem – že lidé, kteří se v životě postavili na vlastní nohy, mají výhodu,“ sdělil uznávaný sportovní ředitel v roce 2018 pro deník The Independent.