Falta: Během tohoto půlroku se pokusím zaujmout a udělat vše pro to, abych si v Baníku vysloužil smlouvu

Falta: Během tohoto půlroku se pokusím zaujmout a udělat vše pro to, abych si v Baníku vysloužil smlouvu

Exolomoucký Šimon Falta (28) se stal podle očekávání další zimní posilou Baníku Ostrava. Ten ho získal na půlroční hostování s možností opce z Viktorie Plzeň.

"Šimon Falta je ve věku, kdy je pro něj stěžejní, aby pravidelně nastupoval. Shodli jsme se, že je to pro obě strany nejlepší řešení," pronesl na webu fcviktoria.cz generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Celek z Bazalů na něj vsadil i z toho důvodu, že jde o univerzála, jenž může nastupovat hned na několika postech. Je tedy velmi variabilní...

"Může hrát krajního beka, ale i na kraji nebo uprostřed zálohy. Je to už zkušený hráč v dobrém fotbalovém věku a bereme to jako zkvalitnění kádru," přidal na fcb.cz sportovní ředitel ostravské značky Alois Grussmann.

A co první dojmy nového svěřence Ondřeje Smetany? "Těším se na novou spolupráci a na výborné fanoušky, kteří tady jsou. Zájem Baníku mě potěšil a během toho půlroku se pokusím zaujmout a udělat vše pro to, abych se hostování změnilo v přestup," ubezpečil fanoušky Falta, který dosud v nejvyšší soutěži absolvoval 8 sezon s bilancí 173 duelů a 16 gólů.

Premiéru v barvách Baníku může zažít již první lednový čtvrtek proti Karviné.

Sparťanský seznam posil údajně zahrnuje i nejdražší nákup v historii Sigmy...

Zdroj: fcb.cz