Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

Kteří zahraniční hráči vyčnívají ve FORTUNA:LIZE vůbec nejvíce? Pojďme se společně podívat na nejvýraznější pětici z nich. Slovenské fotbalisty jsme do této selekce nezahrnuli záměrně, neboť dostanou v nejbližší době vlastní článek.


3. Yira Sor (Slavia Praha)

Další slávistická kometa, která si v uplynulém ročníku podmanila české fotbalové fanoušky. Sor vloni přišel do pražského celku z Baníku Ostrava, už tam udivoval svou místy až neuvěřitelnou rychlostí a prací s míčem. U sešívaných se dokázal ihned prosadit, a i když v lize to tak dobré nebylo, v pohárové Evropě válel. Sor svými výkony upoutal pozornost skautů předních evropských klubů z elitních soutěží. Teď je jen na něm, zda si vyslouží velký přestup podobně jako před ním další zázračné africké dítě Abdallah Sima.

Nigerijský útočník nicméně musí zabrat v domácí ligové soutěži, kde jako by mu někdy scházela větší motivace, než když se prohání po nablýskaných evropských pažitech. Letos ho navíc sužují i zdravotní obtíže, vinou kterých zatím zasáhl jen do jednoho ligového klání. Vloni v 10 zápasech FORTUNA:LIGY vstřelil jediný gól, naproti tomu v Evropské konferenční lize skóroval v šesti duelech hned šestkrát a třikrát asistoval. Letos mu ve stejné soutěži stačilo jediné utkání, aby vsítil dvě branky.

Foto: SK Slavia Praha