Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

Kteří zahraniční hráči vyčnívají ve FORTUNA:LIZE vůbec nejvíce? Pojďme se společně podívat na nejvýraznější pětici z nich. Slovenské fotbalisty jsme do této selekce nezahrnuli záměrně, neboť dostanou v nejbližší době vlastní článek.


2. Peter Olayinka (Slavia Praha)
Vedle zmíněného Yiry Sora a Mosese Usora v pořadí třetí slávistický klenot z Nigérie. Olayinka to ale ve Slavii táhne už nějaký ten pátek. V klubu působí od sezony 2018/2019, kdy přišel z belgického Zulte Waregem. Předtím už nicméně v české lize hrál, když nastupoval za Duklu Praha, a to v ročníku 2016/2017. Tehdy na sebe upozornil šesti góly a vysloužil si přestup do Belgie, kde se mu také, nutno říct, dařilo.

Stále teprve 26letý Olayinka má nicméně podobně jako Sor občas problém s motivací v utkáních s menšími českými kluby a lépe se mu daří ve světle reflektorů evropských pohárů. Ať už to byla Liga mistrů, Evropská liga nebo Evropská konferenční liga, Olayinka vždy Slavii v těchto soutěžích táhl. I on poutá pozornost zahraničních týmů, naposledy kolem něj kroužil turecký Trabzonspor. Vysoký křídelník má na svém kontě i čtyři starty za nigerijskou reprezentaci.

Foto: SK Slavia Praha