Nejkvalitnější zahraniční materiál v českém prostředí? TOP 5 aktuálně nejlepších cizinců FORTUNA:LIGY

Kteří zahraniční hráči vyčnívají ve FORTUNA:LIZE vůbec nejvíce? Pojďme se společně podívat na nejvýraznější pětici z nich. Slovenské fotbalisty jsme do této selekce nezahrnuli záměrně, neboť dostanou v nejbližší době vlastní článek.


1. Jhon Mosquera (Viktoria Plzeň)
Ligovým cizincům letos zatím vládne plzeňský Mosquera. Agilní Kolumbijec válí jak v lize, tak i v Evropě, kde Plzni výraznou měrou pomohl k senzační účasti v Lize mistrů. V domácí soutěži se v devíti duelech hned pětkrát objevil mezi střelci, k tomu si připsal i jednu asistenci. Pro Michala Bílka je na křídle jasnou volbou. Mosquera tak navazuje na svou loňskou premiérovou sezonu v Plzni, kdy v lize zaznamenal skvělou bilanci 7+6.

32letý rodák z Cali českou nejvyšší soutěž dobře zná. Poprvé se v ní objevil v sezoně 2014/2015 v dresu Bohemians Praha. Opálený rychlík strávil u Klokanů dva ročníky a zaujal i větší ligové štiky. Vrátil se pak nicméně domů do Kolumbie, kde hrál nejprve za Atlético Nacional a poté za Deportivo Cali. V sezoně 2019/2020 jej ale Bohemians přivedli zpět, v dalším ročníku jim ovšem Mosquera poněkud kontroverzně pláchl do Liberce, kde mu stačil jediný rok, aby si vykopal současné lukrativní plzeňské angažmá, které je vrcholem jeho kariéry.

Foto: FC Viktoria Plzeň