Čtyři ofenzivně ladění hráči, kteří v zimě mohou zabušit na vršovická vrata Fortuna arény

Slavia Praha zatím v boji o titul lehce zaostává za vedoucí Viktorií Plzeň a zimní posílení je i vzhledem k nemalé podzimní marodce docela žádoucí. Na následujících řádcích se dozvíte, které čtyři ofenzivně laděné tváře se v této souvislosti aktuálně skloňují nejčastěji.


3. Roman Květ (Bohemians 1905)

Květ prožívá zlomovou sezonu, ve které nejen že je hlavním tahounem Bohemians, ale patří k nejlépe hodnoceným hráčům celé ligy. Má skvělé statistiky a na hřišti potí krev. Není proto divu, že kolem něj krouží tuzemská elita. Nedávno byla favoritem na jeho získání Sparta, teď se k ní přidala i Slavia a rovněž obhájce ligového titulu z Plzně. O Květa se tak co nevidět nejspíš strhne na přestupovém trhu pořádná mela domácích ligových špiček.

Ve Slavii by to někdejšímu příbramskému záložníkovi, o němž kdysi Josef Csaplár v nadsázce prohlásil, že má nohy na Real Madrid, mohlo dokonale sedět. Její kouč Jindřich Trpišovský totiž vyznává běhavý, atletický styl, v němž se daří elastickým hráčům se skvělou kondicí a dynamikou. Kdo na trávníku maká, na toho Trpišovský sází a dokáže ho podržet i ve chvílích, kdy se mu tolik nedaří. Květ je navíc velmi univerzální, což trenér sešívaných také vysoce cení a rád toho u svých svěřenců využívá.

Foto: Bohemians Praha 1905