Nejmladší tým je v Liberci, nejstarší na Slovácku. Nejvíce cizinců na soupisce mají Slavia s Baníkem

Zdejší prvoligový kolos zvaný FORTUNA:LIGA se po delší pauze opět rozjede již v sobotu odpoledne a to v Ďolíčku, ve Štruncových sadech a na Městském stadionu Miroslava Valenty, s tím, že ještě ten samý den bude pozornost upřena také na Andrův stadion, kam dorazí po úspěchu lačnící Sparta. V souvislosti s vypuknutím druhé poloviny ročníku 2022/2023 jsme se zaměřili na několik statistických zajímavostí. Znáte věkové průměry všech šestnáctí účastníků? Tušíte, kdo je nejstarší a kdo zase nejmladší hráč soutěže? Vybavíte si, kolik je v jednotlivých klubech cizinců a kdo ze stále aktivních fotbalistů má na kontě nejvíce startů či gólových zápisů? Pokud neznáte odpověď na vše, gratulujeme, ale na lepším místě jste se právě teď ocitnout nemohli.

Nejstarší hráči:

Nejstarším fotbalistou v soutěži je podle očekávání nestárnoucí motor záložní řady Bohemians 1905 Josef Jindřišek, jehož čeká v polovině příštího měsíce oslava dvaačtyřicátých narozenin.

Ročník 1981 mají v občanských průkazech také Tomáš Hübschman z Jablonce a Marek Matějovský z Mladé Boleslavi, kteří už několik sezon (stejně jako výše zmíněný "klokan") ve svých klubech prodlužují kontrakty vždy o jeden rok.

V klubu ligových čtyřicátníků už je od loňského července také ostravský brankář Jan Laštůvka, jenž by podle všeho mohl chytat v nejvyšší soutěži také v ročníku 2023/2024. V příštím vydání této statistiky už tak klidně může být v první trojici...

1. Josef Jindřišek (Bohemians) - 41 let (narozen 14. února 1981),

2. Tomáš Hübschman (Jablonec) - 41 let (narozen 4. září 1981),

3. Marek Matějovský (Mladá Boleslav) - 41 let (narozen 20. prosince 1981).

Foto: FK Mladá Boleslav