Nejmladší tým je v Liberci, nejstarší na Slovácku. Nejvíce cizinců na soupisce mají Slavia s Baníkem

Zdejší prvoligový kolos zvaný FORTUNA:LIGA se po delší pauze opět rozjede již v sobotu odpoledne a to v Ďolíčku, ve Štruncových sadech a na Městském stadionu Miroslava Valenty, s tím, že ještě ten samý den bude pozornost upřena také na Andrův stadion, kam dorazí po úspěchu lačnící Sparta. V souvislosti s vypuknutím druhé poloviny ročníku 2022/2023 jsme se zaměřili na několik statistických zajímavostí. Znáte věkové průměry všech šestnáctí účastníků? Tušíte, kdo je nejstarší a kdo zase nejmladší hráč soutěže? Vybavíte si, kolik je v jednotlivých klubech cizinců a kdo ze stále aktivních fotbalistů má na kontě nejvíce startů či gólových zápisů? Pokud neznáte odpověď na vše, gratulujeme, ale na lepším místě jste se právě teď ocitnout nemohli.

Nejvíc branek:

Ze stále aktivních ligových útočníků je na tom k tomuto datu nejlépe boleslavský Milan Škoda, jenž se konečně uzdravil a na jaře by mohl svou bilanci dál rozšiřovat.

Pokud byl fit, v posledních deseti letech střílel spoustu branek jak ve Slavii, tak v tureckém Rizesporu.

Na branky životní ročník zatím prožívá brněnský Jakub Řezníček, jenž vévodí střelecké tabulce a v současnosti má i cíl v podobě zaklepání na vrata Klubu ligových střelců, do něhož se vstupuje se 100 a více góly. Momentálně je na cifře 88 a kdo ví, třeba se mu to povede ještě do konce této sezony.

Třetím v pořadí je jablonecký úderník Jan Chramosta, jenž už jeden primát na kontě má. Je totiž nejlepším kanonýrem v historii MOL Cupu.

1. Milan Škoda (Mladá Boleslav) - 104,

2. Jakub Řezníček (Brno) - 88,

3. Jan Chramosta (Jablonec) - 79.

Foto: FK Mladá Boleslav