Nejmladší tým je v Liberci, nejstarší na Slovácku. Nejvíce cizinců na soupisce mají Slavia s Baníkem

Zdejší prvoligový kolos zvaný FORTUNA:LIGA se po delší pauze opět rozjede již v sobotu odpoledne a to v Ďolíčku, ve Štruncových sadech a na Městském stadionu Miroslava Valenty, s tím, že ještě ten samý den bude pozornost upřena také na Andrův stadion, kam dorazí po úspěchu lačnící Sparta. V souvislosti s vypuknutím druhé poloviny ročníku 2022/2023 jsme se zaměřili na několik statistických zajímavostí. Znáte věkové průměry všech šestnáctí účastníků? Tušíte, kdo je nejstarší a kdo zase nejmladší hráč soutěže? Vybavíte si, kolik je v jednotlivých klubech cizinců a kdo ze stále aktivních fotbalistů má na kontě nejvíce startů či gólových zápisů? Pokud neznáte odpověď na vše, gratulujeme, ale na lepším místě jste se právě teď ocitnout nemohli.

Počet cizinců v klubech (celkem 92):

I když sešívané "S" během zimní přestávky pustilo pryč Sora (Genk), Usora (LASK Linec) i Tiéhiho (Wigan) a dříve či později se ještě bude loučit s Olayinkou (Crvena Zvezda Bělehrad), i tak má na aktuální soupisce jasně nejvíce cizinců v soutěži.

Celkem jich je dvanáct, čemuž se přibližuje pouze Baník Ostrava, který se před pár dny posílil albánským reprezentantem Eneem Bitrim.

Na překvapivě vysoké pozici je Dynamo České Budějovice, jehož nový trenérský štáb v současnosti pracuje na Střeleckém ostrově hned s devíti zahraničními hráči.

Sparta je na osmi kusech, mistrovská Plzeň na pěti a miniaturní cizineckou legii najdete v Hradci Králové, Zbrojovce Brno a Bohemians Praha 1905. Všechny tři celky mají ve svých áčkách pouze dva zástupce jiné národnosti. V případě "klokanů" jde o srbského obránce Stefana Vilotiče a slovenského útočníka Erika Prekopa.

12 - Slavia,

10 - Ostrava,

9 - České Budějovice,

8 - Liberec, Zlín, Sparta,

6 - Olomouc,

5 - Slovácko, Plzeň, Jablonec,

4 - Pardubice,

3 - Teplice, Mladá Boleslav,

2 - Hradec Králové, Brno, Bohemians.

DESET VĚCÍ, NA KTERÉ SE MŮŽEME TĚŠIT V CO NEVIDĚT STARTUJÍCÍ JARNÍ FÁZI FORTUNA:LIGY

  • Foto: SK Slavia Praha