Hráč kola: Jawo naplňuje představy boleslavských fandů, Lingr vyvolal lítost. Čím na Hané boduje Vodháněl?

HRÁČ KOLA

Lamin Jawo navázal na trefu ze Slovácka a v domácím duelu s libereckým Slovanem udeřil hned dvakrát. Díky jeho povedenému výkonu tak Mladá Boleslav svého soka rozstřílela poměrem 4:0 a exzlínský dlouhán začíná naplňovat svůj potenciál. Vynikajícím výkonem zařídil tři body Sigmě Jan Vodháněl, mezi nejlepší hráče 23. kola FORTUNA:LIGY musíme zcela jistě zařadit také Jana Kuchtu a Ondřeje Lingra, který po příchodu na hřiště jednoznačně oživil hru Slavie a ve šlágru kola proti úřadujícímu mistrovi si zapsal také vítěznou trefu.

Ondřej Lingr (SK Slavia Praha)

„Rozhodli jsme se Ondru nenasadit od začátku, nedávno měl těžkou virózu a proto jsme se rozhodli, že půjde z lavičky. V první fázi byl zklamaný a když jsem jej viděl, jak hecuje tým na rozcvičce, bylo mi ho líto," říkal po utkání už spokojený kouč Jindřich Trpišovský.

Bývalý ofenzivní záložník Karviné začal šlágr kola s Plzní pouze na lavičce, když ale po půli vedli hosté 0:1 po trefě Chorého, šel Ondřej Lingr do hry. A střetnutí výrazně ovlivnil. Hru Slavie okamžitě oživil a nakonec se stal hlavní hvězdou magnetu kola.

V 76. minutě si v pokutovém území našel přihrávku Juráska a tvrdou ranou nedal Staňkovi šanci. Následně měl Lingr ještě jednu dobrou příležitost, ta ale zůstala nevyužita. Přesto mohl být ambiciózní čtyřiadvacetiletý záložník spokojen.

„Druhý poločas byl skvělý. Jsem moc rád, že jsem dal gól, získali jsme tři důležité body ve hře o titul. Na tyto těžké zápasy se asi dokážu více namotivovat, jsou to zápasy pro mě. Gól byl každopádně pro mě jednoduchý, Matěj to skvěle potáhl," chválil svého střídajícího kolegu Juráska Lingr.