Hráč kola: Jawo naplňuje představy boleslavských fandů, Lingr vyvolal lítost. Čím na Hané boduje Vodháněl?

HRÁČ KOLA

Lamin Jawo navázal na trefu ze Slovácka a v domácím duelu s libereckým Slovanem udeřil hned dvakrát. Díky jeho povedenému výkonu tak Mladá Boleslav svého soka rozstřílela poměrem 4:0 a exzlínský dlouhán začíná naplňovat svůj potenciál. Vynikajícím výkonem zařídil tři body Sigmě Jan Vodháněl, mezi nejlepší hráče 23. kola FORTUNA:LIGY musíme zcela jistě zařadit také Jana Kuchtu a Ondřeje Lingra, který po příchodu na hřiště jednoznačně oživil hru Slavie a ve šlágru kola proti úřadujícímu mistrovi si zapsal také vítěznou trefu.

Jan Vodháněl (SK Sigma Olomouc)

Po šesti remízách v řadě se Sigma konečně dočkala výhry. Hlavní roli při vítězství 3:0 nad Českými Budějovicemi hrál někdejší středopolař Bohemians 1905 Jan Vodháněl.

Ačkoliv jeden z hlavních momentů pozitivní příliš nebyl. V 55. minutě uštědřil Vodhánělovi pohlavek Čmelík. Výsledkem byla samozřejmě červená karta, ale také nepříliš povedený herecký výkon domácího záložníka.

Posléze už přišly momenty fotbalové. V 59. minutě dostal míč na levou stranu od Ventúry a parádní střelou pod břevno poslal Sigmu do vedení. O čtyři minuty později využili domácí chybu Dynama při rozehrávce, Růsek poslal přesnou kolmici a Vodháněl neměl problém poslat míč za záda brankáře Šípoše.

„Myslím, že má jednu z nejlepších kopacích technik z celého týmu. Má rozhodně potenciál dávat více takových branek," ocenil kouč Václav Jílek především první trefu Vodháněla.

Pětadvacetiletý Vodháněl, který na podzim skórovat nedokázal, si vpřipsal na jaře už čtvrtý zásah do černého a je jen jedinou branku od vyrovnání své nejlepší sezóny, jíž prožil před třemi lety v Ďolíčku.

Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu