Olayinka a ti další. Komu ve Slavii dobíhá kontrakt a mohl by brzy ve Vršovicích skončit?

Slavia je v posledních letech známá tím, že má velmi široký kádr. Spousta hráčů zůstává, další míří na hostování. Léto je ale tradičně časem k proměně kádru. V tom letošním končí ve Slavii smlouva hned několika tvářím posledních let. O koho se jedná. A jakou mají budoucnost?

JAN BOŘIL

Velký otazník. V Edenu byl kapitánem, stejně jako Olayinka je neodmyslitelnou součástí Slavie posledních let. Místo na levém kraji obrany měl jasné.

Jenže jen do doby, kdy přišlo velké zranění, které mu málem skončilo kariéru. V minulé sezoně odehrál v lize jen pět zápasů a letos byl poprvé v akci až 25. dubna, a to jen na pár minut. Více se rozehrává se v B týmu. 

Otázkou opravdu je, co dál. Jeho zdraví už asi nikdy nebude stoprocentní, nicméně v létě by se mu mohlo otevřít okénko blíže do sestavy. Velmi hlasitě se totiž mluví o odchodu Davida Juráska, momentální jedničce na levé obraně, do zahraničí. 

Druhou možností je například mentorství v B-týmu nebo role v realizačním týmu. Stále je mu ale teprve dvaatřicet let, končit kariéru by byla škoda.

Foto: SK Slavia Praha