Klenoty mimo pozornost. Jakých pět hráčů mimo top trojku má nejvyšší hodnotu?

Velký přestup? Když se řekne tohle slovní spojení, asi si každý představí přestupy Plzně, Sparty a Slavie. Velmi zajímavá jména se však nachází i ve zbytku ligy. Kterých pět borců mimo elitní trojku je podle webu transfermarkt.com nejhodnotnějších?

CHRISTIAN FRÝDEK

Vyrůstal v akademii Sparty, kde byl pravidelně zářící hvězdičkou. Jezdili na něj skauti z celé Evropy a několikrát se objevil v prestižních žebříčcích fotbalových talentů.

Nicméně zatímco v dorosteneckých kategoriích zářil, přechod mezi dospělé se moc nepovedl. A to ani na štacích ve druhé lize, ani v dresu áčka Sparty. Když tedy před minulou sezonou zamířil natrvalo do Liberce, o velké překvapení se nejednalo.

Do týmu se postupně prosadil a tato sezona mu náramně vyšla. Zvlášť jaro, kdy od 23. dubna zapsal v sedmi zápasech dvě asistence a čtyři branky, k tomu navíc vždy přidal parádní výkon. Dohromady to má letos vyrovnané, v jednatřiceti zápasech 5+5.

Mimochodem, asistencí mohlo být mnohem více. Co se totiž přihrávek do gólové šance týče, byl Frýdek s číslovkou 32 desátým nejlepším hráčem v lize. I díky tomu má hodnotu stejnou jako Kohút, tedy 700 tisíc eur.

Foto: FC Slovan Liberec