Horňákův Žižkov málem zaskočil Krejčího, Pilaře a spol. Dynamo nestačilo na Maďary, ale Nikl byl v klidu

Hráči Českých Budějovic prohráli s nováčkem maďarské ligy Diósgyöri VTK 1:2 a v letní přípravě počtvrté za sebou nedokázali zvítězit. Neuspělo ani Slovácko, které podlehlo Kielu 0:1. Naopak Liberec v den 65. výročí založení klubu porazil Puskás Akadémiu vysoko 4:1 stejně jako Bohemians 1905 Košice. Hradec Králové jen remizoval 2:2 s nováčkem druhé nejvyšší soutěže Žižkovem.

Českobudějovické poslal v páté minutě do vedení z penalty Jakub Hora, ale Obounet poté dvěma brankami skóre otočil. "Zápas hodnotím podobně jako ten minulý s Riedem. Myslím si, že herně se zvedáme a jsme lepší než minulou sezonu, ale nechce nám to tam spadnout. Dnes jsme měli mraky šancí. Byla tam kvalita, navíc se nám snad nikdo nezranil. Chyběl tomu jen výsledek, ale jsem v klidu. V sezoně to tam začne padat a budeme silní," uvedl pro klubový web trenér Dynama Marek Nikl.

Slovácko s druholigovým německým Kielem inkasovalo v 17. minutě a srovnat nedokázalo ani po prostřídání v druhém poločase. Na soustředění i podruhé prohrálo. "Hráli jsme proti fyzicky velmi vyspělému soupeři, který nás dostupoval, hrál tvrdě na hranici možného způsobu. Myslím si, že tam byla spousta věcí i za hranou, ale to tak někdy s takovým soupeřem bývá. Když už jsme dali gól, tak ho rozhodčí odvolal. Mrzí nás každá porážka, v posledním zápase přípravy to budeme chtít odčinit a naladit se vítězně na ligu," řekl asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Liberec s Puskásem brzy prohrával po penaltě, kterou proměnil český záložník Plšek. Pak ale Slovan souboj se čtvrtým celkem maďarské ligy, vedeným bývalým trenérem Severočechů Hornyákem, čtyřmi brankami otočil. Prosadila se i jedna z letních posil Kulenovič.

Poměrem 4:1 zvítězili i Bohemians 1905 nad Košicemi. Po nerozhodném poločase 1:1 se proti nováčkovi slovenské ligy postupně prosadili Matoušek, Hůlka a Necid. "Klokani" se chystají na první účast v kvalifikaci evropských pohárů v samostatné historii.

Hradci Králové proti Žižkovu vůbec nevyšel první poločas, po němž prohrával 0:2. V 62. minutě ale snížila letní útočná posila "Votroků" Juliš a šest minut před koncem srovnal střídající Koubek. Kvůli zranění musel už po 14 minutách střídat stoper Východočechů Čech.

Středeční přípravné zápasy:

Dynamo České Budějovice - Diósgyöri VTK 1:2 (1:1)

Branky: 5. J. Hora z pen. - 31. a 60. Obounet.

Sestava Č. Budějovic: Šípoš (46. Andrew) - Broukal, Havel (46. Čoudek), Králik (55. Pařízek) - Čmelík (46. Trummer), J. Hora (46. Adediran), Suchan (28. V. Hora), Osmančík (55. Bastl) - Čermák (55. Matoušek), Hellebrand - Ondrášek (46. Hais). Trenér: Marek Nikl.

FC Hradec Králové - Viktoria Žižkov 2:2 (0:2)

Branky: 62. Juliš, 84. Koubek - 17. Rosa, 41. Jirásek.

Sestava Hradce Králové: Vízek - Klíma, Heidenreich, Čech (14. Leibl) - Pilař, Smrž, Rada, Horák - Juliš, Pudhorocký - Šašinka. Trenér: Weber Střídali: Gabriel, Hlaváč, Kodeš, Koubek, Krejčí, Kučera, Ševčík.

1. FC Slovácko - Kiel 0:1 (0:1)

Branka: 17. Pichler.

Sestava Slovácka: Fryšták - Bartoš (60. Reinberk), Srubek (60. Kadlec), Onuoha (60. Hofmann), Kalabiška (60. Doski) - Daníček (60. Kim Sung-pin), Kudela (60. Havlík) - Sinjavskij, Brandner (60. Trávník), Holzer (60. Petržela) - Vecheta (60. Mihálik). Trenér: Svědík.

Slovan Liberec - Puskás Akadémia 4:1 (2:1)

Branky: 9. Kulenovič, 42. Tupta z pen., 62. Purzitidis, 64. Višinský - 7. Plšek z pen.

Sestava Liberce: Bačkovský - Chaluš (68. Govaers), Plechatý (46. Prebsl), Purzitidis (63. Mikula) - Fukala (46. Penner), Varfolomejev (68. Červ), Doumbia (46. Beran), Ghali (46. Preisler) - Frýdek (68. Lexa) - Kulenovič (63. Horský), Tupta (46. Višinský). Trenér: Kozel.

Bohemians Praha 1905 - FC Košice 4:1 (1:1)

Branky: 16. Kozák, 61. Matoušek, 70. Hůlka, 86. Necid - 21. Medved.

Sestava Bohemians:

I. poločas: Reichl - Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Kozák, Mužík - Puškáč.

II. poločas: Soukup - Köstl, Hůlka, Vala - Dostál, Jánoš, Beran, Hála - Matoušek, Prekop - Necid. Trenér: Veselý.

Budeme dobývat a tvořit, hrát každý zápas na výhru, ví šéf Brna Klusáček. Cílem je okamžitý návrat mezi elitu