Selhání Sigmy v přípravě, výhru slaví druholigová Kroměříž. Mladá Boleslav padla, Liberec uspěl v Turecku

Selhání Sigmy v přípravě, výhru slaví druholigová Kroměříž.  Mladá Boleslav padla, Liberec uspěl v Turecku

Sigma Olomouc ve svém třetím vystoupení na zimním turnaji Tipsport liga poprvé zaváhala, když nestačila na Slavii Kroměříž, které podlehla 0:2. Ve druhém utkání Mladá Boleslav podlehla druholigové Chrudimi 1:2, do utkání však nastoupila s rezervním týmem. V přípravném utkání na soustředění v Turecku vyhrál Liberec nad bulharským Černo More Varna 1:0.

Olomoucký trenér Václav Jílek byl s výkonem proti nováčkovi druhé ligy velmi nespokojený. "Myslím, že jsme nebyli běžecky silní ani kvalitní ve finální a předfinální fázi. Hráli jsme pomalu. Soupeř se díky dvěma standardkám dostal do dvoubrankového vedení a poté to zavřel. Pro nás to bylo složité na menším hřišti. Neměli jsme potřebnou kvalitu a těžko jsme se do toho dostávali. Takto neporazíme žádného soupeře," citoval klubový web Jílka.

Naději na premiérové prvenství v Tipsport lize udržela druholigová Chrudim. Východočeši ve skupině A využili toho, že prvoligová Mladá Boleslav nasadila do odloženého utkání B-tým, a zvítězili po obratu 2:1. Stejným výsledkem porazili i Teplice. Chrudimští k nečekanému celkovému vítězství potřebují v sobotu porazit Varnsdorf a stát se jediným týmem bez ztráty bodu. Pokud se jim to nepovede, tradiční turnaj podruhé za sebou ovládnou Bohemians Praha 1905.

Zimní Tipsport liga:
Skupina A
Mladá Boleslav - Chrudim 1:2 (1:0)
Branky: 38. Vlček - 52. Řezníček, 76. Zvolánek.

Skupina D (Prostějov):
Sigma Olomouc - Kroměříž 0:2 (0:1)
Branky: 45.+1 Matoušek, 60. Houser.
Olomouc - I. poločas: Digaňa - Křišťál, Matys, Novák - Chvátal, Breite, Dele, Elbel - Zorvan, Fortelný - Fiala. II. poločas: Digaňa - Kříšťál, Pokorný, Vraštil, Elbel (65. Fiala) - Langer, Ventúra - Zifčák, Růsek, Emmanuel - Singhateh. Trenér: Jílek.

Přípravná utkání v Turecku:
Slovan Liberec - Černo More Varna 1:0 (0:0)
Branka: 89. Horský.
Liberec - I. poločas: Bačkovský - Mikula (19. Fukala), Prebsl, Purzitidis - Ghali, Žambůrek, Varfolomejev, Preisler - Višinský, Tupta - Kulenovič. II. poločas: Bačkovský - Fukala, Prebsl (68. Chaluš), Purzitidis (85. Lexa) - Ghali (77. Hudák), Doumbia, Varfolomejev (77. Lehoczki), Penner - Višinský (68. Kok), Letenay, Horský. Trenér: Kozel.