Druholigová NEJ: Nabito měl Vyškov, děravá obrana trápila Žižkov, ve statistikách zasvítil Varnsdorf

PŘED STARTEM F:NL |Statistiky nelžou a ukázaná platí. Druholigová čísla po podzimu jasně ukazují, na které týmy se vyplatí chodit. Ať už kvůli gólovým útočníkům, nebo třeba děravé defenzivě. Oba tyto faktory jsou zárukou toho, že na utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nebude nuda. Server eFotbral.cz proto nabízí fanouškům malou nápovědu, jak si týmy vedly během šestnácti odehraných kol v roce 2023. Najde se i řada překvapení, třeba o třetí místo v tabulce nastřílených gólů se dělí nyní čtrnáctý Varnsdorf.

Remízoví králové brali bod takřka v polovině duelů

Každý bod se počítá, říkají si možná v polovině druholigového podzimu dosavadní remízoví králové z Varnsdorfu a Vlašimi. Z šestnácti odehraných kol dovedly oba týmy k nerozhodnému výsledku hned v sedmi případech.

Je velkou neznámou, jak se Vlašim srovná se zásadními změnami v kádru. Trenér Martin Hyský už v úvodu přípravy na klubových stránkách přiznal, že skládá nový tým. V úvodu to v souhře hodně skřípalo a dvanáct inkasovaných branek během duelů s Bohemians (0:7) a s Pardubicemi (0:5), nyní už se ale tým herně zvedá. Vyhrál třeba po přestřelce nad Táborskem 4:3 a pověst remízového krále potvrdil v přípravě proti třetiligovému Chlumci nad Cidlinou 2:2. Šlo ale o první nerozhodný výsledek Vlašimi v přípravě.

Varnsdort, který v přípravě vyhrál třeba nad prvoligovým Jabloncem a v posledních třech přípravných duelech nasázel soupeřům šestnáct branek, pak dosud v zimě neremizoval ani jednou…

Nejvíce nerozhodných výsledků

7 – Varnsdorf, Vlašim
6 – Líšeň

Svoboda o přesunu do Vyškova i konkurenci: Dřív jsem se rval s Haalandem. Co ho zaskočilo na Realu?