Baník prohrál se Slováckem penaltou v nastavení

Hráči favorizované Ostravy prohráli v úvodním čtvrtfinálovém utkání na hřišti druholigového Slovácka 0:1. Rozhodl Chmelíček v třetí minutě nastaveného času, když proměnil penaltu za faul brankáře Bučka na unikajícího Holuba. Odveta se bude hrát na Bazalech 22. dubna.

Baník navázal na nevýrazné výkony z nejvyšší soutěže, Filipka prověřil jedinou přímou střelou Otepka až deset minut před koncem. Slovácko naopak ani v šestém mistrovském klání na jaře nekapitulovalo.

Baník prochází herním útlumem, z kterého se nezvedl ani na hřišti desátého celku druhé ligy. Ostravský trenér Karel Večeřa nechal na lavičce brankáře Vaška, špílmachra Otepku či útočníka Střihavku, ale na hřišti zůstalo vše při starém. První poločas, to byla v balení favorita mizérie bez střely na branku a finální přihrávky.

Hosté v některých pasážích kontrolovali míč, ale jejich kombinace se odehrávaly daleko od domácí branky a soupeř, který na jaře v pěti druholigových zápasech ještě neinkasoval, se neměl čeho bát.

Slovácko spoléhalo na brejky a chybující jednotlivci v zadních řadách Baníku mu do pauzy dvě možnosti nabídli. Fujerik ovšem v 13. minutě po akci z levé strany o hodně přestřelil, Cleber už v 38. minutě namířil z hranice pokutového území mezi tyče, ale Bučka jeho slabá střela nemohla překvapit.

Než se trochu vzchopili i Ostravané, museli je domácí v druhé půli postrašit ještě akcemi Clebera a Chmelíčka. Hostům se v závěrečné půlhodině začaly otvírat mezery uprostřed hřiště, ale Večeřův tým toho vinou spousty nepřesností v rozehrávce využil jen minimálně. Jen jeden z brejků dovedl až k zakončení: Lukeš se v 65. minutě položil do Mičolova centru z pravé strany, volejem však z osmi metrů přestřelil.

Větší nebezpečí chytila hra Baníku až v posledních deseti minutách s příchodem Otepky, který hned ranou z dálky donutil Filipka k prvnímu zákroku v zápase. Paradoxně však utkání pro sebe rozhodli domácí: hostující obrana nechala utéct Holuba, kterému podrazil nohy Buček, a Chmelíček v třetí minutě nastavení z nařízené penalty poslal míč o tyč do sítě.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Chmelíček z pen.
Rozhodčí: Paták - Zlámal, Lhoták.
ŽK: Kubáň, Chmelíček, Kordula, Cleber - Rajtoral, Buček.
Diváci: 4976.

Slovácko: Filipko - Randa, Šimáček, Formánek, Jurkič (25. Perůtka) - Kubáň, Kordula, Görner (70. Holub), Cleber - Chmelíček, Fujerik (79. Kazár). Trenér: Mazura.
Ostrava: Buček - Vácha, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Rajtoral (81. Otepka), Marek, Lička, Mičola - Lukeš, Zeher (86. Střihavka). Trenér: Večeřa.