U Nisy nepomohly Baníku ani dva góly Svěrkoše

Liberec udolal v páteční předehrávce před vlastními diváky Ostravu 3:2. Baník dokázal dvakrát odpovědět na vedení domácích, body si ale z Podještědí nakonec neodvezl, v 90. minutě totiž zařídil Slovanu tříbodový zisk Jan Nezmar.

Slovanu chyběl kvůli nataženému svalu kreativní Jiří Štajner a absence klíčového muže byla na domácích znát. Liberečtí byli nepřesní, oba celky se dopustily zbytečných ztrát míčů a šancí tak v úvodu příliš nebylo. Dvakrát to zkusil z dálky Breznaník, jeho pokusy ale o kousek minuly brankovou konstrukci.

Jenže ve 20. minutě nechala obrana Baníku slovenskému středopolaři spoustu času odcentrovat a osamocený Hadaščok v šestnáctce hlavou rozjásal prokřehlé publikum. Slovan se však z vedení dlouho neradoval. O sedm minut později vyrobili hrubku, míče se zmocnil Svěrkoš, který tvrdou a umístěnou ranou překonal Bičíka.

Ostrava ovšem nerozhodný stav do přestávky neudržela. Ve 37. minutě se po rohovém kopu a sérii hlaviček dostal k dorážce Nezmar a balon po odrazu od tyče dopadl celým objemem za brankovou čáru, což správně postřehl asistent rozhodčího Marek, jenž hlavnímu Zelinkovi signalizoval dosažení branky. Liberečtí mohli odcházet do kabin i s lepší náladou, Rabušic našel Breznaníka, Pietrzkiewicz ale zachránil hosty od další pohromy.

Svěřenci trenéra Pavla Malury toužili po změně stran po vyrovnání, blízko ke gólu byl Cverna, o chloupek ovšem minul pravou tyč. Baník se dočkal až v 68. minutě. Svěrkoš obdržel balon za obranu a chladnokrevně přeloboval Bičíka.

Slovan se k závěrečnému náporu nedostal, přesto nakonec tříbodový zisk šťastně vybojoval. V 90. minutě se snesl přímý volný kop do šestnáctky a důrazný Jan Nezmar libereckým fanouškům vrátil radost. Tři body zůstaly v Liberci, který se posunul na průběžné druhé místo, naopak Baník zůstává na sestupových pozicích.