Jihlavě vystřelil druhou výhru v sezóně veterán Koloušek

Nováček z Jihlavy šel do pondělního souboje 7. kola s Baníkem Ostrava s vizitkou týmu, který jako jediný v aktuálním ročníku Gambrinus ligy neokusil hořkost porážky.

Do utkání však lépe vstoupili hosté z Ostravy, kteří se ujali vedení již v 7. minutě, kdy se po rohovém kopu Martina Lukeše prosadil hlavou Dominik Kraut. Ostřílený jihlavský brankář Jaromír Blažek na jeho pokus z těsné blízkosti nereagoval.

Domácí však byli i po inkasované brance aktivnější a jen Stanislav Tecl se dostal snad do tří náznaků šancí. Tu čtvrtou pak nejlepší kanonýr loňské druhé ligy po přesném pobídnutí zkušeného Kolouška proměnil a po samostatném úniku prostřelil Bučka svým šestým gólem sezóny, kterým se osamostatnil na čele střelecké tabulky.

O pár minut později pak dokonal obrat obránce Ondřej Šourek, jenž prokázal v pokutovém území soupeře pohotovost a důraz a chladnokrevně překonal ostravského strážce svatyně. Zadák vytěžil z opětovné spolupráce dvou ofenzivních hrdinů posledních minut Kolouška a Tecla. První jmenovaný centroval, druhý jmenovaný hlavou prodlužoval.

Těsně před odchodem do šaten ale opět udeřili svěřenci trenéra Látala, který je musel kvůli disciplinárnímu trestu pozorovat pouze z tribuny. Opět u toho byl zkušený záložník Lukeš, jehož centr z pravé strany dokázal přetavit v gólovou tečku dvacetiletý útočník Antonín Fantiš.

Přesně po hodině hry vrátil vedení na jihlavskou stranu šestatřicetiletý středopolař Václav Koloušek, jenž byl nejprve těsně před pokutovým územím faulován Droppou a následný přímý kop sám poslal nádhernou technickou střelou přes zeď do ostravské sítě. V aktuálním ligovém ročníku šlo o jeho trefu č. 3.

Více gólů už 4075 platících diváků nevidělo a jihlavský tým tak dokráčel pro druhou výhru sezóny, po které se bodově dotáhl na mistrovský Slovan Liberec. Ostrava, která pondělního soka porazila na střely 18:8, zůstala s pěti body na třinácté příčce.