Ústí čelilo nájezdům Plzně 120 minut a dostalo pět branek

Na rozdíl od minulé zimy se Viktoria Plzeň neúčastní Tipsport ligy a lednové přípravné duely si tedy organizuje sama. Před pár dny smetl Vrbův výběr třetiligovou Jiskru Domažlice 6:0 a od pátečního duelu s druholigovým Ústím nad Labem už se čekala vyrovnanější podívaná.

"Chtěli jsme, aby soupeři měli vzestupnou tendenci. A to jak do kvality, tak i z toho důvodu, že mají širší kádr. Díky tomu jsme se domluvili s Ústím nad Labem i Mostem, že hráči odehrají delší časový úsek,“ prohlásil před utkáním plzeňský stratég.

Duel se tedy na jeho přání hrál na 4 x 30 minut. V základní sestavě pro první hodinu zápasu nastoupila tato sestava: Pavlík - Rajtoral, Řezník, Hejda, Limberský - Darida, Ďuriš - Fillo, Kolář, Zeman - Adamov.

V prvních třiceti minutách branka nepadla. Ve druhé třicetiminutovce už se však skóre měnilo, když se po akci Martina Filla gólově prosadil Roman Adamov. První mini zápas tedy skončil nejtěsnějším rozdílem.

Do druhého měření sil naskočil podzimní lídr Gambrinus ligy ve složení: Mandous - Kyndl, Chocholoušek, Khubutia, Končal - Hora, Sladký - Kovařík, Malakyan, Štípek - Tecl.

Viktoria ho ovládla 4:2. Dvakrát se opět trefil Stanislav Tecl, pro něhož šlo o čtvrtý gól ve třech startech. Jednu trefu zaznamenal další novin Jan Kovařík, který také na jednu branku přihrával. Poslední přesný zásah přidal Edgar Malakyan.

"První skupina mohla být v koncovce úspěšnější. Druhá si vedla velmi dobře a Standa Tecl potvrdil, že je střelec. Těší mě, že i Honza Kovařík dal gól a asistenci. Oba ukazují, že by měli být hráči, kteří nám hodně pomohou," zhodnotil duel trenér Vrba.

Další utkání sehraje Plzeň ve středu proti Rokycanům.

Přípravný zápas (hráno 4x30 minut):
Viktoria Plzeň - Ústí nad Labem 5:2 (0:0, 1:0, 0:0, 4:2)
Branky Plzně: Tecl 2, Adamov, Malakjan, Kovařík.
Sestava Plzně:
I. poločas: Pavlík - Rajtoral, Řezník, Hejda, Limberský - Darida, Ďuriš - Fillo, Kolář, Zeman - Adamov.
II. poločas: Mandous - Kyndl, Chocholoušek, Chubutija, Končal - Hora, Sladký - Štípek, Malakjan, Kovařík - Tecl. Trenér. Vrba.