United vyhráli posedmé v řadě, Citizens a Arsenal vyučovaly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Vedoucí tým anglické ligy Manchester United zvítězil v 31. kole na hřišti Sunderlandu 1:0 a připsal si již 25. výhru v ročníku. Jediný gól padl v 27. minutě, když střelu Van Persieho tečoval do vlastní branky obránce Bramble. Chelsea překvapivě podlehla Southamptonu 1:2 a v tabulce klesla na čtvrté místo. Na třetím ji vystřídal Tottenham, který uspěl na hřišti Swansea.

United vedou tabulku Premier League stále s náskokem 15 bodů před městským rivalem Manchesterem City. Ve vzájemných zápasech se Sunderlandem podlehli pouze jednou, v březnu 1997 prohráli 1:2.

Tým Alexe Fergusona v lize neinkasoval už 627 minut. Posledním, komu se podařilo překonat brankáře De Geu, byl 30. ledna Southampton. Naproti tomu Sunderland v posledních osmi ligových zápasech získal pouhé tři body a na výhru čeká od poloviny ledna.

Hráči Manchesteru City doma nadělili Newcastlu čtyři góly a zaznamenali už 11. výhru z 13 vzájemných střetnutí. "Citizens" zajistili ještě do přestávky dvougólové vedení Tévez a Silva, po změně stran přidal další branku kapitán Kompany a skóre završil půl hodiny před koncem vlastní gól hostujícího Percha.

Arsenal, v jehož dresu odehrál celý zápas i Tomáš Rosický, uštědřil v této sezoně již třetí porážku Readingu, kterého po podzimní ligové výhře 5:2 a pohárové přestřelce 7:5 tentokrát zdolal 4:1. "Gunners" šli do vedení díky Gervinhově brance, další góly v druhém poločase přidali Cazorla a Giroud. Na jejich trefy dokázal ještě zareagovat hostující Robson-Kanu, skóre uzavřel z penalty v 77. minutě Arteta.

Arsenal tak dokázal uspět i ve 12. vzájemném zápase s posledním týmem ligové tabulky a na pátém místě ztrácí už jen dva body na Chelsea.

Premier League - 31. kolo:

Sunderland - Manchester United 0:1 (27. vlastní Bramble)
Arsenal - Reading 4:1 (11. Gervinho, 48. Cazorla, 67. Giroud, 77. Arteta z pen. - 68. Robson-Kanu)
Manchester City - Newcastle 4:0 (41. Tévez, 45.+1 Silva, 56. Kompany, 69. Y. Touré)
Swansea - Tottenham 1:2 (71. Michu - 7. Vertonghen, 21. Bale)
West Ham United - West Bromwich 3:1 (16. a 80. Carroll, 28. O'Neil - 87. Dorrans z pen.)
Wigan - Norwich 1:0 (81. Koné)