Osmifinále Poháru České pošty: Sparta vybojovala výhru ve Znojmě

Po páteční výhře Mladé Boleslavi nad Slováckem (1:0) pokračuje úvodní kolo osmifinále Poháru České pošty v sobotu hned šesti zápasy. Ligový lídr Sparta vyhrála po přestřelce ve Znojmě 3:2. Druholigová Viktoria Žižkov porazila Zbrojovku Brno 1:0, když se v závěru prosadil Radek Voltr. Slavia jen remizovala 0:0 na hřišti Varnsdorfu. Dukla rozstřílela 4:0 Příbram, stejně jako Jihlava Sigmu Olomouc.

Brno mohlo jít na Žižkově brzy do vedení, ale Markovič neproměnil pokutový kop. Po dvaceti minutách hry ho napodobil domácí Folprecht. Těsně před pauzou měli hosté další šanci, ale Skalák ani Husár nebyli úspěšní.

Chvíli po přestávce zasáhl proti Skalákovi výborně domácí brankář Boháč. Ten se činil i při hlavičce Fischera. Na opačné straně zase výborně zakročil Hladký při možnosti Bartošáka, ale v samotném závěru se Žižkov dočkal. Sivrič předložil míč Voltrovi, který dal zblízka jediný gól utkání.

Znojmo v poháru mohlo přivítat Spartu na svém stadionu, ale podobně jako nedávno v lize, ani tentokrát mu nevyšel úvod duelu s pražským týmem. Už v deváté minutě vystřelil Konaté a teč jednoho z obránců znamenala první gól utkání.

Pak musel brankář Hrubý zasáhnout proti chytrému lobu Matějovského. Chvíli před přestávkou ale dostal dobrý míč za obranu domácí Crnkič a napálil ho pod břevno. Po pauze měl velkou možnost Konaté, ale Hrubý skvěle zasáhl.

Naopak na opačné straně dostal domácí v 70. minutě do vedení Nepožitek. Po čtyřech minutách se ale povedlo srovnat střelou z voleje Lukáši Marečkovi. Za dalších pět minut se po rohu prosadil také Přikryl a Sparta znovu vedla. Stejný hráč mohl výhru hostů pojistit, ale nedal a mále Sparta litovala. Jenže ani Crnkič na druhé straně gól nedal, a tak si pražský celek odvezl do odvety slibnou výhru 3:2.

Ve Varnsdorfu se do branky Slavie vrátil zkušený Radek Černý a hned v úvodu měl hodně práce. Během deseti minut mohl být stav zápasu 2:1, ale ani jeden tým své šance neproměnil. Černý musel likvidovat ve druhém poločase dobrou šanci Mikiniče. Slavia tak na půdě druholigového Varnsdorfu jen remizovala 0:0.

Jablonec poslal do vedení v duelu s Ústím nad Labem už v osmé minutě Roman Hubník. Hlavičku Beneše ale zlikvidoval Zacharda. Chvíli před pauzou zahodil dobrou možnost Vukadinovič.

Hubník se mohl prosadit i krátce po změně stran, jenže ve dvou velkých šancích selhal. Gól Vukadinoviče pak nemohl platit pro ofsajd. Srovnat mohl Vacek, ale nebyl v zakončení dostatečně důrazný. Když pak Zacharda vychytal Beneše, veze si Jablonec do odvety jen těsnou výhru 1:0.

Příbram mohla na Julisce vést už od první minuty, ale Danoski svou šanci neproměnil. Později selhal i domácí Pospěch. Stejný hráč se však radoval ve 37. minutě z gólu, když ho krásně našel Gedeon. Vzápětí mohl Pospěch přidat druhou branku, ale Hrušku v úniku nepřekonal. Přesto stihla Dukla do přestávky udeřit podruhé, když se trefil Marek Hanousek.

Po změně stran dal třetí gól domácích za přispění brankáře Hrušky Jan Vorel. Stejný hráč vzápětí už ale tolik štěstí neměl. Příbram měla také dobré šance, ale Abrahamova střela šla těsně mimo a hlavičku Mareše Kučera lapil. Naopak čtvrtý gól Dukly pak přidal Pázler a to ještě lob Jakuba Mareše skončil na břevně. Dukla ale deklasovala Příbram 4:0 a postup má na dosah.

Olomouc mohla jít proti Jihlavě do vedení, ale Vepřekův pokus z trestného kopu vytěsnil Hanuš nad branku. Pak ale udeřili dvakrát hosté. Nejdříve v osmé minutě Jungr s klidem z brejku překonal Zlámala a za dalších šest minut využil další kolmici ke skórování Harba. Závary před hostující brankou pak už do přestávky v úspěch Sigmy nevyústily.

Třetí gól Vysočiny vstřelil v 65. minutě po pěkné kombinaci opět Harba. Vzápětí dal další branku hostů Marek, ale rozhodčí odpískal ofsajd. Navrátilův pokus zase skvěle zneškodnil Hanuš. V poslední minutě měli ještě hosté možnost zahrávat penaltu, kterou proměnil Harba a dokonal svůj hattrick. Jihlava tak vyhrála v Olomouci jasně 4:0 a do odvety si vypracovala klíčový náskok.

Osmý zápas osmifinále, v němž Domažlice čekají na svého soupeře (duel 3. kola Kladno - Plzeň se hraje 12. 10.), se bude dohrávat později. Odvety jsou na programu 30. října.

Osmifinále Poháru České pošty, 1. zápasy:

FK Viktoria Žižkov - FC Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 88. Voltr. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Zeman. ŽK: Bartošák - Hladký, Janotka, Frejlach.

FK Viktoria Žižkov: Boháč - Šťastný, Kiidron, Houžvička, Bartošák - Bartl, Mareš (53. Sivrič), Súkenník, Zapalač (73. Podrazký), Folprecht - Škoda (79. Voltr).
FC Zbrojovka Brno: Hladký - Janotka, Buchta, Pernica, Hyčka - Pašek, Husár (60. Zavadil), Frejlach (85. Kroupa), Fischer, Skalák - Markovič (70. Přerovský).

1. SC Znojmo - AC Sparta Praha 2:3 (1:1)
Branky: 41. Crnkič, 70. Nepožitek - 9. Konaté, 74. Mareček, 79. Přikryl. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Černý. ŽK: Reljič, Hnaníček, Lacko - Matějovský. Diváci: 2157.

1. SC Znojmo: Hrubý - Mudra, Hnaníček, Yonov, Cihlář - Tomeček (70. Hrošovský), Lacko - Reljič (63. Helísek), Nepožitek, Okleštěk - Crnkič.
AC Sparta Praha: Vaclík - Kadeřábek, Švějdík, Holek, Costa - Přikryl, Mareček, Dočkal (88. Vácha), Matějovský, Konaté (66. Krejčí) - Bednář (89. Lafata).

FK Varnsdorf - SK Slavia Praha 0:0
Rozhodčí: Lerch - Kovařík, Urban. ŽK: Nitrianský (Slavia). Diváci: 2950.

FK Varnsdorf: Fendrich - Končal (83. Mach), Kouřil, Zbrožek, Tvaroha - Breite (60. Mikinič), Kotiš, Cana, Rudnytskyy - Volf (69. Daníček), Schubert.
SK Slavia Praha: Černý - Dobrotka, Čonka, Neves, Dostál - Zmrhal, Juhar (46. Nitrianský), Gecov, Štěpán (76. Lička) - Škoda, Škutka (63. Koreš).

FK Baumit Jablonec - FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 8. Hubník. Rozhodčí: Houdek - Filípek, Fišer. ŽK: Benčík, Veverka (oba Ústí). Diváci: 1352.

FK Baumit Jablonec: Valeš - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Kubista, Loučka - Kopic (56. Třešňák), Vukadinovič (68. Vošahlík), Vaněk - Hubník (84. Čížek).
FK Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman, Zukič, Vaněk, Benčík - Pavlata, Vacek, Peterka, Martykán, Leibl (66. Moulis) - Mujagič (58. Veverka).

FK Dukla Praha - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)
Branky: 37. Pospěch, 41. Mar. Hanousek, 55. Vorel, 77. Pázler. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Plesar. ŽK: Malý - Tarczal. Diváci: 425.

FK Dukla Praha: Kučera - Romera, Vorel, Štetina, Mat. Hanousek - Malý (86. Ouedraogo), Gedeon, Mar. Hanousek - Néstor Albiach (70. Pázler), Pospěch (76. Marek), Jak. Mareš.
1. FK Příbram: Hruška - Jugas, Zápotočný, Mišůn, Divíšek - Brandner (46. Pilík), Abraham (76. Barák), Tarczal, Stratil (46. Jiří Mareš), Danoski - Řezníček.

SK Sigma Olomouc - FC Vysočina Jihlava 0:4 (0:2)
Branky: 14., 65. a 90.+1 Harba, 8. Jungr. Rozhodčí: Adámková - Hájek, Gallo. ŽK: Navrátil, Varadi, Šindelář - Kosak. Diváci: 758.

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Vidlička, Koutný, Šindelář, Vepřek - Navrátil, Karaš (68. Wijlaars), Houska - Schulmeister (77. Lietava), Varadi, Falta (58. Doležal).
FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Mikula, Krejčí, Šourek, Josl - Marek, Jánoš - Masopust (71. Kliment), Jungr (86. Teplý), Kosak (77. Karlík) - Harba.