Sparťanský talent Hložek: Zájem Juventusu? Jsem přesvědčen, že bych se dokázal prosadit

Sparťanský talent Hložek: Zájem Juventusu? Jsem přesvědčen, že bych se dokázal prosadit
ROZHOVOR

Je mu sice teprve patnáct let, ale v tuzemsku platí za velkou naději. A ve Spartě to moc dobře vědí. I proto s útočníkem Adamem Hložkem podepsali první profesionální smlouvu už v takhle brzkém věku. „Je to pro mě samozřejmě velká čest a zároveň motivace do další práce,“ říká v krátkém rozhovoru pro eFotbal.cz třetí nejlepší mladší dorostenec uplynulého roku a člen reprezentačního výběru do šestnácti let, který se letenskému celku upsal na další tři roky.

Popravdě, čekal jste, že dostanete profesionální smlouvu už v patnácti letech?

Takhle brzy jsem to opravdu nečekal, byl jsem překvapený. Je to pro mě samozřejmě velká čest a zároveň motivace, abych dokázal, že si ji zasloužím. Budu pro to dělat všechno, co je v mých silách. Samotné podepisování bylo slavnostním a příjemným okamžikem.

Do zimní přípravy jste naskočil s týmem do devatenácti let, za který jste na podzim už několikrát nastoupil. S jakými osobními a týmovými ambicemi půjdete do jarní části sezony?

Já osobně se chci nastálo probojovat do základní sestavy devatenáctky, jako tým pak určitě myslíme na zisk dorosteneckého titulu.

Jak moc rozdílné a obtížné je trénovat a potažmo i hrát v po boku i o čtyři roky starších spoluhráčů?

Rozdíl je to pochopitelně velký, a to ve všech směrech. Nicméně mě to motivuje k tomu se starším spoluhráčům i soupeřům ve všem vyrovnat.

Lídr, co hodlá prorazit v PSV i cíl Juventusu. Tohle jsou největší dorostenecké naděje!

Cítíte sám na sobě, že vás působení ve starší kategorii posouvá fotbalově směrem dopředu?

Určitě mě to motivuje mnohem víc, než kdybych i nadále byl ve své věkové kategorii. Cítím totiž na sobě, že jsem schopný se starším hráčům vyrovnat, a to jak fotbalově, tak i po fyzické stránce.

V italských médiích proběhla zpráva, že vás má v hledáčku slavný Juventus Turín. Předpokládám, že o tom víte. Troufl byste si případně na angažmá v tak prestižním zahraničním klubu?

O zájmu Juventusu samozřejmě vím. Mám za sebou stáže v londýnském Arsenalu a Bayernu Mnichov, právě díky těmto cenným zkušenostem jsem přesvědčen o tom, že bych se v Juventusu dokázal prosadit.

Jak vidíte svoji nadějně se rozvíjející se kariéru v horizontu několika let?

Mým nejbližším cílem je se probojovat do A-týmu Sparty, získat s ní ligový titul a po několika dalších letech získat angažmá v některým z prestižních zahraničních klubů. Třeba právě Arsenal je mým oblíbeným klubem. To by se mi líbilo.

V anketě o nejlepšího mladšího dorostence jste za uplynulý rok 2017 skončil na krásném třetím místě. Jak moc si tohoto umístění ceníte? Přeci jen má svou velkou váhu…

Tohoto ocenění si vážím opravdu moc, musím také poděkovat za hlasy, které jsem dostal. Mohu všechny ujistit, že na sobě budu pracovat ještě víc, abych příště anketu vyhrál.

Na Letné se dvojnásobně prodlužovalo, Sparta si pojistila mládežnické reprezentanty

Na podzim prokázal kvality ve 2. lize. Přesvědčí nadějný forvard náročného kouče Pivarníka?

Roste Spartě Lafatův nástupce? Nastřílel víc gólů než celá Stramaccioniho parta!