Nebojí se Vukadinovič Ekpaie? Je to nepříjemné, ale pro mě nakonec možná i lepší

Nebojí se Vukadinovič Ekpaie? Je to nepříjemné, ale pro mě nakonec možná i lepší

Zatímco na jaře 2016 patřil Vukadin Vukadinovič k nejlepším hráčům domácí nejvyšší soutěže, podzim 2017 mu na zlínském hostování nevyšel a hrál hluboko pod svými možnostmi.

To, že bude rychlonohý křídelník zapůjčen na moravské Letné také v jarní části, ale ještě není oficiálně potvrzeno. "Nevím, jestli už je to se Spartou dotažené. Osobně jsem s nikým nemluvil a nic jsem nepodepsal. Jak říká Zdeněk Grygera: Zatím jsem tady na zkoušce. Nestresuju se tím. Hlavně že jsem zdravý a myslím, že se mi v přípravě docela daří. Dal jsem dva góly, na další přihrál. Chci se nachystat na sto procent. Změnu neřeším. Se Spartou jsem byl naposledy v kontaktu v prosinci. Je tady pořád trenér Páník, kterého mám rád a on má možná rád mě. Na hřišti už to začíná vypadat daleko líp než v některých zápasech na podzim. Ve Zlíně mě nejspíš čeká třetí jaro, ta dvě předchozí se nám nepovedla. Věřím, že bude platit: do třetice všeho dobrého," uvedl v interview pro Deník Sport bývalý hráč Jablonce či Slavie.

V odvetné části sezony bude od sebe očekávat mnohem více než v první polovině ročníku. "Čekám, že ode mě i od celého mančaftu to bude daleko lepší. Víte, co všechno se kolem mě dělo. Navíc mě v létě zbrzdilo zranění, byl jsem dlouho mimo hru. Začal jsem hrát až v pátém kole, do toho přišla Evropská liga. S ní jsem se potkával poprvé. Myslím, že nám všem tyhle zkušenosti můžou hodně pomoct. Možná si vyčítám to, že jsem se nechal ovlivňovat různými lidmi. Tenkrát po podzimu mi volalo snad 100 agentů. Řešil jsem jiné věci než fotbal, což se pak na hřišti projevilo. Je to pro mě velká škola. Skončilo to přestupem do Sparty. Teď už mám nějaké zkušenosti a věk. Potřebuju hrát, podávat kvalitní výkony. Nechci nic zabalit. A ve Zlíně se mi dařilo asi nejvíc," pokračoval na stránkách Sportu kolega Zlámala, Beauguela, Jiráčka a spol.

Na pravém křídle však mají Ševci také exlibereckého Ugonga Ekpaie, jenž nepřišel za malé peníze. Jak se na to dívá sedmadvacetiletý borec? "Je to nepříjemné, ale pro mě nakonec možná i lepší. V kádru je konkurence, oba chceme hrát. Vím, že je tam borec, který ten post taky může odehrát na dobré úrovni. Komu dá trenér důvěru, ten bude jezdit. A když ne, dostane šanci další. Tento týden na tréninku jsem byl na hrotu. Záleží na taktice, na soupeři. Pravý záložník je každopádně můj post. Mám to tam zažité. Jsem pravák, tahový hráč. Balony můžu hned cpát před bránu. Držím si spíš šířku hřiště, jsem u lajny. Nalevo je to složitější. Táhne mě to doprostřed, kde to bývá většinou zacpané. Pak přijdu o svou zbraň, kterou je rychlost. Ale přizpůsobím se," uzavřel v Deníku Sport svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.