Veterán, který gólově zastiňuje i Firmina s Neymarem, je jasným králem portugalské ligy

Veterán, který gólově zastiňuje i Firmina s Neymarem, je jasným králem portugalské ligy

Velezkušený brazilský útočník Jonas Goncalves Oliveira, který střílí branky za Benfiku Lisabon, září i ve čtyřiatřiceti letech a mezi Kanárky působícími na Starém kontinentu, mezi které můžeme počítat například Neymara, Roberta Firmina či Gabriela Jesuse, letos nemá konkurenci.

Bývalý hráč Grémia či Valencie pomáhá dlouho neporaženým lisabonským Orlům v boji o mistrovský titul (tabulce vévodí o bod před Draky z Porta) a jen v březnu nastřílel za svého zaměstnavatele šest ligových branek.

I díky tomuto počinu byl v rámci Primera Ligy zvolen nejlepším hráčem měsíce, čímž jen potvrdil svou dominanci na jihu Starého kontinentu.

Hráčem měsíce se totiž stal už pošesté za sebou, což se podle statistických dat serveru abola.pt dosud nikomu nepodařilo.

Kolega Seferoviče, Jiméneze, Samarise či Salvia zasáhl v této sezoně do osmadvaceti zápasů, v nichž se mu podařilo vstřelit 33 gólů, což je jeho osobní rekord za sezonu.

Ve střelecké tabulce vede s náskokem devíti branek na Base Dosta z konkurenčního Sportingu. Pět kol před koncem už asi má korunu pro krále kanonýrů jistou.